mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają przetargi na S6

Ruszają przetargi na S6

GDDKiA wysłała zaproszenia do składania ofert cenowych na budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku od Goleniowa do Nowogardu w województwie zachodniopomorskim.

Ruszają przetargi na S6
Tym samym rozpoczął się drugi etap przetargu na budowę tego fragmentu "S-szóstki". W pierwszym etapie sprawdzone zostały wnioski chętnych firm o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Sprawdzono doświadczenie, potencjał ekonomiczny i organizacyjny kandydatów biorących udział w postępowaniu. W efekcie wysłano zaproszenia do składania ofert wraz ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia do dwudziestu firm.

Na podstawie tych materiałów wykonawcy określą cenę, za jaką zaprojektują i zbudują ten odcinek drogi, czas realizacji (przedział od 34 do 37 miesięcy) i udzieloną gwarancję (przedział od 5 do 10 lat). Następnie zostanie wybrana najkorzystniejsza oferta na podstawie trzech kryteriów - cena (90%), czas realizacji (5%) i udzielona gwarancja (5%). Podpisanie umowy planowane jest na IV kwartał tego roku, zaś prace budowlane powinny ruszyć w pierwszej połowie 2017 roku. Drogą ekspresową S6 na tym odcinku powinniśmy pojechać w I połowie 2019 roku.

W toku są postępowania przetargowe na zaprojektowanie i budowę sześciu innych odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina oraz na budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa. Łącznie jest to niemal 140 km drogi ekspresowej S6, która wzdłuż wybrzeża bałtyckiego połączy Szczecin z Gdańskiem. Odcinek od Goleniowa do Nowogardu jest pierwszym, na którym rozpoczął się drugi etap postępowania przetargowego. Sukcesywnie będą wysyłane zaproszenia do składania ofert cenowych na kolejne odcinki.Odcinek Goleniów – Nowogard trasy S6 będzie miał długość 19,2 km. Dwujezdniowa droga ekspresowa będzie biegła w zbliżeniu do obecnego przebiegu DK nr 6, na pewnych odcinkach istniejąca droga stanie się jedną z jezdni nowej S6. Droga rozpocznie się od węzła Goleniów Północ z drogą S3, który zostanie rozbudowany, powstanie również węzeł Goleniów Wschód zapewniający połączenie z portem lotniczym Szczecin Goleniów, dalej na wschód zostanie zlokalizowany węzeł Kikorze. Odcinek zakończy się na włączeniu w istniejącą obwodnicę Nowogardu.

Podobne wiadomości:

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~asasseloo 2015-04-16

brawo - oby budowali szybko i fachowo, każda inwestycja drogowa to niebawem komfort i bezpieczeństwo dla nas, wygodna przyszłość dla naszych dzieci! byle więcej nowych dróg! budowa dróg to jeden z niewielu prawdziwych sukcesów PO - od 7 lat tempo jest imponujące i nie narzekajcie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.