mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają przetargi na S6

Ruszają przetargi na S6

GDDKiA wysłała zaproszenia do składania ofert cenowych na budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku od Goleniowa do Nowogardu w województwie zachodniopomorskim.

Ruszają przetargi na S6
Tym samym rozpoczął się drugi etap przetargu na budowę tego fragmentu "S-szóstki". W pierwszym etapie sprawdzone zostały wnioski chętnych firm o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Sprawdzono doświadczenie, potencjał ekonomiczny i organizacyjny kandydatów biorących udział w postępowaniu. W efekcie wysłano zaproszenia do składania ofert wraz ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia do dwudziestu firm.

Na podstawie tych materiałów wykonawcy określą cenę, za jaką zaprojektują i zbudują ten odcinek drogi, czas realizacji (przedział od 34 do 37 miesięcy) i udzieloną gwarancję (przedział od 5 do 10 lat). Następnie zostanie wybrana najkorzystniejsza oferta na podstawie trzech kryteriów - cena (90%), czas realizacji (5%) i udzielona gwarancja (5%). Podpisanie umowy planowane jest na IV kwartał tego roku, zaś prace budowlane powinny ruszyć w pierwszej połowie 2017 roku. Drogą ekspresową S6 na tym odcinku powinniśmy pojechać w I połowie 2019 roku.

W toku są postępowania przetargowe na zaprojektowanie i budowę sześciu innych odcinków drogi S6 od Goleniowa do Koszalina oraz na budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa. Łącznie jest to niemal 140 km drogi ekspresowej S6, która wzdłuż wybrzeża bałtyckiego połączy Szczecin z Gdańskiem. Odcinek od Goleniowa do Nowogardu jest pierwszym, na którym rozpoczął się drugi etap postępowania przetargowego. Sukcesywnie będą wysyłane zaproszenia do składania ofert cenowych na kolejne odcinki.Odcinek Goleniów – Nowogard trasy S6 będzie miał długość 19,2 km. Dwujezdniowa droga ekspresowa będzie biegła w zbliżeniu do obecnego przebiegu DK nr 6, na pewnych odcinkach istniejąca droga stanie się jedną z jezdni nowej S6. Droga rozpocznie się od węzła Goleniów Północ z drogą S3, który zostanie rozbudowany, powstanie również węzeł Goleniów Wschód zapewniający połączenie z portem lotniczym Szczecin Goleniów, dalej na wschód zostanie zlokalizowany węzeł Kikorze. Odcinek zakończy się na włączeniu w istniejącą obwodnicę Nowogardu.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Mercedes-Maybach S600 od Brabusa

auto motor i sport 2015-06-15

Panowie z Brabusa doszli do wniosku, że 530 KM to w limuzynie zdecydowanie za mało. Mercedes-Maybach S600 ma teraz dużo, dużo więcej mocy. 

Komentuj:

~asasseloo 2015-04-16

brawo - oby budowali szybko i fachowo, każda inwestycja drogowa to niebawem komfort i bezpieczeństwo dla nas, wygodna przyszłość dla naszych dzieci! byle więcej nowych dróg! budowa dróg to jeden z niewielu prawdziwych sukcesów PO - od 7 lat tempo jest imponujące i nie narzekajcie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.