mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają remonty krajówek na Pomorzu

Ruszają remonty krajówek na Pomorzu

Ruszają prace remontowe na drogach krajowych województwa pomorskiego. W pierwszej kolejności wykonawcy pojawią się na trzech odcinkach dróg: na drodze krajowej nr 22 między Łągiem a Czarną Wodą (4,6 km) oraz na drodze krajowej nr 20 w Piaszczynie (3,2 km) i między Kornem a Kościerzyną (6,8 km). Łącznie w tym etapie zostanie wyremontowanych 14,6 km za około 8,4 mln zł.

Ruszają remonty krajówek na Pomorzu
Będzie to remont metodą nakładki bitumicznej. Polega on na sfrezowaniu starej nawierzchni, profilowaniu oraz położeniu warstwy wiążącej i ścieralnej, a także uzupełnieniu pobocza frezami bitumicznymi. Dodatkowo na odcinku drogi krajowej nr 22 z nawierzchnią z płyt betonowych, tzw. berlinki, nowa nawierzchnia bitumiczna będzie nacinana i uzupełniana specjalnym spoiwem, co zapobiegnie w przyszłości pękaniu nawierzchni nad płytami.

— Planowane remonty to konsekwentne działania, które prowadzimy od lat, starając się poprawiać jakość dróg krajowych. W poprzednich dwóch latach udało nam się wyremontować 108 km dróg. — mówi Karol Markowski, Zastępca Dyrektora Oddziału — Zdajemy sobie sprawę, że potrzeb w skali województwa jest znacznie więcej niż możliwości budżetu centralnego. Mimo to poprawa stanu nawierzchni na wielu odcinkach jest bardzo widoczna, co wielu kierowców dostrzega, podróżując po naszych drogach na co dzień. Warto dodać, iż w pomorskie drogi krajowe są siecią o najlepszym stanie nawierzchni w skali kraju.

W pierwszej kolejności, zgodnie z przyjętymi przez GDDKiA założeniami, remontowane są te odcinki, gdzie natężenia ruchu są największe i nawierzchnia najbardziej zniszczona.

— Prace, które prowadzić będziemy w lipcu, są pierwszym etapem remontów w naszym województwie w tym roku. W miarę pozyskiwania dodatkowych środków remontowane będą kolejne odcinki dróg — dodaje Karol Markowski.

Remonty rozpoczną się w połowie czerwca i potrwają do końca lipca br. Wykonawcą wszystkich prac jest wyłoniona w przetargu firma PBD SA ze Starogardu Gdańskiego. Na remontowanych odcinkach należy się liczyć z utrudnieniami — ruchem wahadłowym sterowanym ręcznie.
Tematy w artykule: drogi krajowe

Podobne wiadomości:

2+1, czyli rewolucja na polskich drogach

2+1, czyli rewolucja na polskich drogach

Polskie drogi 2015-09-02

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando