mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają remonty węzłów na A4 Chorzów - Katowice. Będą objazdy

Ruszają remonty węzłów na A4 Chorzów - Katowice. Będą objazdy

Śląski oddział GDDKiA rozpoczął remont nawierzchni na trzech węzłach autostrady A4 w Chorzowie i Katowicach. Utrudnienia potrawają do końca tygodnia.

Ruszają remonty węzłów na A4 Chorzów - Katowice. Będą objazdy
Remont nawierzchni przeprowadzony zostanie na węzłach Chorzów (Batory) oraz Witosa i Bocheńskiego w Katowicach. Na tych węzłach wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na całej długości łącznic. W niektórych miejscach, aby zwiększyć nośność nawierzchni, zostanie sfrezowana także warstwa wiążąca i nastąpi wzmocnienie jezdni geokompozytem. Łącznie prace remontowe obejmą 6 km jezdni.

Prace zostaną podzielone na dwa etapy. W pierwszym przeprowadzony zostanie remont łącznic na węźle Chorzów (Batory). Prace drogowe ruszą w nocy z wtorku na środę (28/29 lipca) i będą trwały 24 godziny na dobę. Zakończenie prac na tym węźle planowane jest w godzinach porannych w czwartek (30 lipca).

W czasie realizacji etapu I remontu, zamknięty zostanie wjazd i wyjazd na węzeł Chorzów (Batory) z jezdni relacji Wrocław – Katowice. Wyznaczone zostaną następujące objazdy:

- dla kierujących chcących wjechać na autostradę w kierunku Krakowa - przez drogę wojewódzką nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa) i węzeł Bocheńskiego,

- dla kierujących chcących zjechać z autostrady - przez węzeł Witosa,

- aby wjechać  na ul. Batorego od strony Wrocławia, należy zjechać na węźle Chorzów (Batory) na jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą i kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: Ruda Śląska Kochłowice, Chorzów) na węzeł Witosa, na którym będzie możliwość zawrócenia i wjechania na ul. Batorego drugą stroną węzła Chorzów,

- aby wyjechać z ul. Batorego na autostradę w kierunku Krakowa należy kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: A-4 Kraków) na drogę wojewódzką 902 (Drogowa Trasa Średnicowa) i na węzeł Bocheńskiego. W tym czasie będzie zawężony do jednego pasa ruchu, w każdym kierunku, przejazd ul. Batorego pod autostradą A-4. Dodatkowo na ul. Oświęcimskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Batorego ruch prowadzony będzie wahadłowo.

Drugi etap remontu, w zależności od warunków pogodowych, planowany jest na najbliższy czwartek i piątek (30 i 31 lipca).

Nastąpi wówczas zamknięcie wjazdu i wyjazdu na węzeł Chorzów (Batory) z jezdni autostrady z kierunku Katowice – Wrocław, co spowoduje wyznaczenie objazdu przez węzeł Bocheńskiego i drogę wojewódzką nr 902 (Drogowa Trasa Średnicowa). Natomiast wjazd na autostradę odbywać się będzie przez węzeł Witosa.

Aby dostać się na ul. Batorego od strony Katowic, należy zjechać na węźle Katowice Mikołowska na jezdnię zbierająco-rozprowadzającą i kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: Ruda Śląska Kochłowice, Chorzów).

Z kolei aby wyjechać z ul. Batorego na autostradę w kierunku Wrocławia należy kierować się zgodnie z tablicami objazdowymi (kierunek: A-4 Wrocław) na węzeł Witosa, na którym będzie możliwość zawrócenia i wjazdu na autostradę. W tym czasie będzie zawężony do jednego pasa ruchu, w każdym kierunku, przejazd ul. Batorego pod autostradą A-4. Dodatkowo na ul. Oświęcimskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Batorego ruch prowadzony będzie wahadłowo.

Informacje o kolejnych zmianach organizacji ruchu na autostradzie A4 związanych z realizowanymi pracami będą aktualizowane na bieżąco.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.