mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszy budowa pierwszej autostrady na Mazowszu

Ruszy budowa pierwszej autostrady na Mazowszu

W ubiegły piątek, 9 lipca 2009 roku została podpisana umowa na budowę długo oczekiwanej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Najpóźniej za miesiąc wykonawca wejdzie na plac budowy. Prace potrwają do końca 2011 roku. Obwodnica o długości 21 km, zostanie zrealizowana na parametrach autostrady, co umożliwi w przyszłości włączenie jej w ciąg projektowanej autostrady A-2 Warszawa-Kukuryki.

Ruszy budowa pierwszej autostrady na Mazowszu
GDDKiA podpisała kontrakt z konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki / ASTALDI S.p.A. Włochy / Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Regionalne Drogi Podlaskie” Sp. z o.o. Siedlce / Przedsiębiorstwo Budownictwa Lądowego „MAZOWIECKIE MOSTY” Sp. z o.o. / Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „MOSTY” S.A. o wartości umownej 567,4 mln zł. Była to najniższa oferta złożona w przetargu. Kontrakt zostanie ukończony w ciągu 27 miesięcy od rozpoczęcia robót (nie wliczając dwóch 3-miesięcznych okresów zimowych).

Obwodnica Mińska Mazowieckiego będzie rozpoczynać się od wyłączenia z istniejącej DK nr 2 poprzez rondo w rejonie Choszczówki Rudzkiej. Koniec obwodnicy będzie na węźle Ryczołek. Trasa, za wyjątkiem łącznika o przekroju jednojezdniowym długości ok. 400m, przebiega w korytarzu planowanej autostrady A2 na parametrach autostradowych. Zjazd będzie pełnił rolę tymczasową do momentu włączenia obwodnicy do ciągu autostradowego Świecko-Terespol. Licząca prawie 21 kilometrów obwodnica będzie miała trzy węzły (Arynów, Lotnisko i Ryczołek), 5 wiaduktów, most, kładka dla pieszych, 13 przepustów, 2 miejsca obsługi podróżnych i 3 place pod stacje poboru opłat (na łącznicach węzłów). Dodatkowo powstanie 10 wiaduktów na drogach poprzecznych i serwisowych, , łączna długość dróg serwisowych i dojazdowych wynosi 46,67 km, ponad 10 km ekranów akustycznych, system odwodnienia oraz przejścia dla zwierząt.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

administrator 2009-07-16

Aby zablokować swój login i uniemożliwić jego użycie przez innych Użytkowników, wystarczy się zarejestrować. Tu wypełnij formularz: profil.mojeauto.pl/dolacz/. Po rejestracji otrzymasz wiele innych ciekawych funkcjonalności - sprawdź z czego korzysta 101 048 Użytkowników! (stan na g. 15:11, czwartek, 16 lipca 2009)

~smirnoff 2009-07-16

pierwszej i ostatniej

~warszawiak 2009-07-15

Bardzo proszę nie przypisywać mi sarkastycznej wypowiedzi ~~Warszawiaka. Ja jestem ~warszawiak; wielokrotnie pisałem o A2, o tym, że pisząc historię budowy polskich autostrad możnaby napisać kabaret wielkości co najmniej Trylogii Sienkiewicza. W moim ostatnim poście poniżej twierdzę, że jest kolejną głupotą niebudowanie obwodnicy autostradowej Mińska od razu od co najmniej granic Warszawy etc. A Warszawiakowi odpowiem tak: Kretyńskie protesty są w calej Polsce, nie tylko w Warszawie, czy na Mazowszu. Po to jest władza, żeby uchwaliła takie prawo, żeby żadne oszołomy, nawiedzeni pseudoekolodzy itp nie mogli blokować rozwoju dróg w Polsce. A to,że Warszawa do dziś nie posiada autostrady i obwodnic, jest największą drogową kompromitacją (o czym wielokrotnie wspominałem) wszystkich dotychczasowych ekip rządowych w Polsce.

~Warszawiak 2009-07-14

Nie budujcie na Mazowszu żadnych autostrad !!! Każda inwestycja na Mazowszu to kłopot i strata pieniędzy !!! Protesty prostesty i wolna amerykanka polityków mniejszych i większych a przed oczami miliony na niewielkie działki i nadzór nad utrzymaniem tych autostrad.Cały kraj buduje autostrady i ekspresówki a W-wie co ? Kolejny protest na Łopuszańskiej.Kolejny protest a Mialnówku kolejny protest ... itd itd itd.Warszafka jest The Best !

~sdf 2009-07-14

21km??? To jakiś żart? Nazwy węzłów jak zwykle bezmózgi wymyślają.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.