mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszy kolejny etap berlinki

Ruszy kolejny etap berlinki

Podpisano kontrakt na przebudowę drogi krajowej nr 22 (popularnej berlinki) na kolejnym jej odcinku Chruściel – Maciejewo. Umowa została zawarta z firmą Skanska na ponad 65, 7 mln zł. W ramach niniejszego projektu podpisano już umowy na nadzór i na odcinek Elbląg - Chruściel. Do rozstrzygnięcia pozostaje przetarg na odcinek Maciejewo – Grzechotki, w którym otwarto oferty. Są to kolejne etapy projektu przebudowy 50 km trasy Elbląg -Grzechotki.

Ruszy kolejny etap berlinki

Przebudowa trasy do parametrów drogi ekspresowej została podzielona na trzy zadania:

  •  Przebudowa drogi na odcinku Maciejewo-Grzechotki
  •  Przebudowa drogi na odcinku Chruściel-Maciejewo
  •  Przebudowa drogi na odcinku Elbląg-Chruściel

Okres realizacji poszczególnych odcinków ma potrwać od 13 do 24 miesięcy. Wartość kosztorysowa całego projektu wynosi 486 mln złotych. Będzie on współfinansowany ze środków UE w ramach SPOT w wysokości 75%.

Do przetargu na przebudowę drogi na odcinku Maciejewo-Grzechotki przystąpiło trzech oferentów. Proponowany koszt prac waha się od ponad 141 mln zł do 147,6 mln zł. 

Inwestycja na drodze krajowej nr 22 przewiduje m.in budowę jedno- i dwujezdniowej drogi ekspresowej, budowę i remont kilkudziesięciu obiektów inżynieryjnych, budowę dróg dojazdowych oraz przebudowę "łączników" i poprzecznych dróg krajowych, powiatowych, wojewódzkich, przebudowę węzłów.

Budowa przejścia w Grzechotkach - Mamonowie, która pochłonie 131 milionów zł, ma zakończyć się w drugiej połowie 2006 roku. W ciągu doby będzie tu odprawianych ponad 6 tys. samochodów i 4 tys. osób. Przejście w Grzechotkach - Mamonowie będzie największym i najnowocześniejszym przejściem granicznym z Rosją. Wraz z planowaną odbudową "berlinki", cała ta inwestycja jest warta blisko 600 mln zł.

Przeczytaj także:

Ekspresowa berlinka z Elbląga (2006-04-25)

S22 Elbląg - Grzechotki - nadzorca wybrany (2006-03-24)


 


Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~lol 2007-01-05

macej moze i to byla kiedys autostrada, ale i tak ta ekspresowka bedzie 4 razy szersza od tej niemieckiej

~Kosa 2006-11-07

W końcu coś się robi!!!!!!!!!!!!!

~hwy 2006-10-24

wszedzie na swiecie panstwo buduje drogi dla swoich obywateli a nie dla sasiadow, Elblag potrzebuje autostrady do Gdanska i Warszawy a nie jakiegos Kaliningradu

~macej 2006-08-28

No super z bylej niemieckiej autosrady robimy Ekspresówkę. Tylko pogratulować dalekowzroczności.

~As 2006-08-09

Super

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.