mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszy kolejny etap berlinki

Ruszy kolejny etap berlinki

Podpisano kontrakt na przebudowę drogi krajowej nr 22 (popularnej berlinki) na kolejnym jej odcinku Chruściel – Maciejewo. Umowa została zawarta z firmą Skanska na ponad 65, 7 mln zł. W ramach niniejszego projektu podpisano już umowy na nadzór i na odcinek Elbląg - Chruściel. Do rozstrzygnięcia pozostaje przetarg na odcinek Maciejewo – Grzechotki, w którym otwarto oferty. Są to kolejne etapy projektu przebudowy 50 km trasy Elbląg -Grzechotki.

Ruszy kolejny etap berlinki

Przebudowa trasy do parametrów drogi ekspresowej została podzielona na trzy zadania:

  •  Przebudowa drogi na odcinku Maciejewo-Grzechotki
  •  Przebudowa drogi na odcinku Chruściel-Maciejewo
  •  Przebudowa drogi na odcinku Elbląg-Chruściel

Okres realizacji poszczególnych odcinków ma potrwać od 13 do 24 miesięcy. Wartość kosztorysowa całego projektu wynosi 486 mln złotych. Będzie on współfinansowany ze środków UE w ramach SPOT w wysokości 75%.

Do przetargu na przebudowę drogi na odcinku Maciejewo-Grzechotki przystąpiło trzech oferentów. Proponowany koszt prac waha się od ponad 141 mln zł do 147,6 mln zł. 

Inwestycja na drodze krajowej nr 22 przewiduje m.in budowę jedno- i dwujezdniowej drogi ekspresowej, budowę i remont kilkudziesięciu obiektów inżynieryjnych, budowę dróg dojazdowych oraz przebudowę "łączników" i poprzecznych dróg krajowych, powiatowych, wojewódzkich, przebudowę węzłów.

Budowa przejścia w Grzechotkach - Mamonowie, która pochłonie 131 milionów zł, ma zakończyć się w drugiej połowie 2006 roku. W ciągu doby będzie tu odprawianych ponad 6 tys. samochodów i 4 tys. osób. Przejście w Grzechotkach - Mamonowie będzie największym i najnowocześniejszym przejściem granicznym z Rosją. Wraz z planowaną odbudową "berlinki", cała ta inwestycja jest warta blisko 600 mln zł.

Przeczytaj także:

Ekspresowa berlinka z Elbląga (2006-04-25)

S22 Elbląg - Grzechotki - nadzorca wybrany (2006-03-24)


 


Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~lol 2007-01-05

macej moze i to byla kiedys autostrada, ale i tak ta ekspresowka bedzie 4 razy szersza od tej niemieckiej

~Kosa 2006-11-07

W końcu coś się robi!!!!!!!!!!!!!

~hwy 2006-10-24

wszedzie na swiecie panstwo buduje drogi dla swoich obywateli a nie dla sasiadow, Elblag potrzebuje autostrady do Gdanska i Warszawy a nie jakiegos Kaliningradu

~macej 2006-08-28

No super z bylej niemieckiej autosrady robimy Ekspresówkę. Tylko pogratulować dalekowzroczności.

~As 2006-08-09

Super

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando