mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszy kolejny odcinek S69 do granicy

Ruszy kolejny odcinek S69 do granicy

GDDKiA podpisała kontrakt na roboty budowlane w ramach budowy drogi ekspresowej S69 Bielsko-Biała – Żywiec-Zwardoń na odcinku Laliki II – Zwardoń. Prace na niespełna 2 km odcinku wyniosą 54,1 mln zł i potrwają półtora roku.

Inwestycja finansowana jest z pożyczki EBI oraz ze środków krajowych. Wykonawcą kontraktu jest konsorcjum Hermann Kirchner / Mosty Łódź. Zakres robót podstawowych obejmuje budowę jednojezdniowej drogi ekspresowej S69 na odcinku 1,78 km, budowę dróg gospodarczych dla obsługi ruchu lokalnego, regulację potoku Roztoka, a także budowę obiektów inżynierskich.

Inwestycja Laliki II – Szare jest częścią drogi ekspresowej S69 obejmującą budowę drogi ekspresowej na odcinku Bielsko-Biała – Zwardoń i jest wynikiem porozumienia zawartego pomiędzy Rządami RP i Republiki Słowacji. Będzie ona stanowić część Europejskiego Korytarza Transportowego nr VI. Budowana droga ekspresowa zastąpi istniejącą drogę krajową DK-69, której parametry techniczne uniemożliwiają prowadzenie ruchu międzynarodowego: osobowego i ciężarowego.

Przeczytaj także:

S-69: 2 km drogi za 54 mln zł (2007-05-14)

Priorytetowa S7 Jędrzejów – Kraków? (2007-05-18)

 


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Casandra 2007-06-21

Dla porownania cyctat z Kuriera Szczecinskiego. Obwodnica Nowogradu Pierwotnie planowano budowę jednej nitki. Dwujezdniowa droga ekspresowa miała powstać w dalszym etapie po uzyskaniu dostępu do funduszy. Jednak po analizie kosztów GDDKiA Oddział w Szczecinie podjęła decyzje o budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej. Okazało się, że budowa od razu dwóch jezdni będzie droższa zaledwie o 20-30 proc. od jednojezdniowej drogi. Źródło: Kurier Szczeciński, mojeauto.pl

~~Bonus 2007-06-19

Dokładnie. dd dobrze gada

~dd 2007-06-15

do "astrolog": zobacz sobie np. na strone nowedrogi.pl - tam na stronie glownej jest akurat zdjecie S69 z rezerwa pod wiaduktem

~~Bonus 2007-06-15

do "m". Tak, zgadza się. To niesłychanie trudny teren.

~Do "astrolog". Łatwo jest posz 2007-06-15

Do "astrolog". Łatwo jest poszerzyć, bo są tak zbudowane, ze jest pod nimi miejsce na druga jezdnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic