mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszył ostatni etap Trasy Kwiatkowskiego

Ruszył ostatni etap Trasy Kwiatkowskiego

Rozpoczęła się budowa ostatniego etapu Trasy Kwiatkowskiego w Gdyni. "Budowa Trasy Kwiatkowskiego trwa już od 1974 roku, ale teraz dzięki unijnemu dofinansowaniu za 3 lata będziemy jeździć po całkowicie skończonym obiekcie" - skomentował otwarcie budowy wicemarszałek województwa Mieczysław Struk.

Ruszył ostatni etap Trasy Kwiatkowskiego

Budowa ostatniego etapu Trasy Kwiatkowskiego to strategiczna inwestycja dla Gdyni. Wraz z przebudowywaną ulicą Janka Wiśniewskiego stworzy ona kompleksowe rozwiązanie drogowe dla wszystkich korzystających z gdyńskiego portu. Dzięki budowie trasy ruch kołowy ominie gdyńskie dzielnice mieszkaniowe i skierowany zostanie bezpośrednio z portu na obwodnicę Trójmiasta, a w dalszej perspektywie również na powstającą obecnie autostradę A-1.

III etap budowy Estakady Kwiatkowskiego finansowany będzie z budżetu Gdyni i funduszy Unii Europejskiej. Koszty inwestycji wynoszą ponad 230 mln zł, z czego aż 75 procent sfinansowanych będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostała część - blisko 58 mln zł, pochodzić będzie z budżetu miasta Gdyni.
Budowa Trasy Kwiatkowskiego ma się zakończyć w marcu 2008 roku. To pierwszy w skali kraju "duży projekt" (całkowite koszty brane pod uwagę przy szacowaniu dofinansowania przekraczają 50 mln euro), na który udało się pozyskać dofinansowanie z funduszy unijnych.

Przeczytaj także:

Trasa Kwiatkowskiego (2006-10-12)

Prace na gdańskim Podwalu Grodzkim (2006-08-07)

Ul. Janka Wiśniewskiego (2005-11-04)

Obwodnica Trójmiasta (2005-08-11)


 


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~pikador3c 2006-12-17

ufff... lekka zima i cale szcescie!! ... prace ida taka pelna para ze w zyciu nie widzialem takiego postepu w tak krotkim czasie... czyli jednak okazuje sie ze mozna .. wystarczy tylko miec wystarczajaco kasy, odpowiednia ilosc sprzetu i dobre brygady wykonawcze ... czy to takie trudne w dzisiejszych warunkach!? (chyba tylko z tym ostatnim moga byc problemy odkad "brygady" wyjechaly do krajow luchu lewostronnego ... ;) nie zapeszajmy, dobrze idzie, i oto chodzilo !!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando