mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszył przetarg na DK 16 w Grudziadzu

Ruszył przetarg na DK 16 w Grudziadzu

Ogłoszony został przetarg na przebudowę ul. Paderewskiego (DK 16) na odcinku od przejazdu PKP do granic miasta w Grudziądzu.

Ruszył przetarg na DK 16 w Grudziadzu
Oferty na realizację inwestycji można składać do 15 maja br.  Zgodnie ze specyfikacją, wykonawca będzie zobowiązany m.in. do modernizacji jezdni, chodników i ciągów pieszo-rowerowych wraz z odwodnieniem. Ponadto przebudową zostaną objęte: oświetlenie ulic, elementy organizacji ruchu, zieleń uliczna, a także kanalizacja teletechniczna wraz z instalacjami kolidującymi z projektowaną infrastrukturą. Termin realizacji zadania mija 30 czerwca 2013 r.

Przypomnijmy, miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości blisko 5 mln zł z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na realizację tego zadania. W ramach przebudowy układu komunikacyjnego fragmentu ul. Paderewskiego poszerzona zostanie istniejąca nawierzchnia do szerokości 7 m z jednoczesnym dostosowaniem do obciążenia ruchem drogowym, odpowiadającym kategorii KR4. Wybudowany zostanie jednostronny chodnik o szerokości 1,5 - 2 m oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 - 3,5 m. Droga po przebudowie posiadać będzie przekrój uliczny z obustronnymi krawężnikami. Dodatkowo planuje się wykonać zatokę dla pojazdów obsługujących urządzenia służące ochronie środowiska oraz zatokę autobusową.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.