mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszył przetarg na budowę S19 Stobierna - Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę S19 Stobierna - Rzeszów

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił w środę 18 marca bieżącego roku przetarg na budowę pierwszego odcinka drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Firmy zainteresowane realizacją tej inwestycji mają czas na składanie ofert do 16 kwietnia.

Ruszył przetarg na budowę S19 Stobierna - Rzeszów
Przedmiotowy odcinek Stobierna – Rzeszów jest częścią drogi ekspresowej S19, która zaliczana będzie do podstawowego układu komunikacyjnego Polski, stanowiąc główną trasę komunikacyjną na kierunku północ - południe we wschodniej części kraju. Droga S19 łączyć będzie granicę państwa z Białorusią w Kuźnicy z południową granicą ze Słowacją w Barwinku, co decyduje także o jej międzynarodowym znaczeniu.

Planowany fragment S19 w połączeniu z odcinkiem autostrady A4 węzeł Rzeszów Zachód - węzeł Rzeszów Wschód oraz odcinkiem drogi krajowej nr 19 węzeł Rzeszów Wschód - granica miasta, stanowi specyficzną obwodnicę Rzeszowa, rozwiązującą problemy komunikacyjne miasta w aspekcie ruchu tranzytowego na linii północ - południe.

W oparciu o opracowane dokumentacje, inwestycja została podzielona na trzy odcinki. Pierwszy to blisko 7 km droga ekspresowa o przekroju poprzecznym jednojezdniowym (3 pasy ruchu) od istniejącej drogi krajowej nr 19 w miejscowości Stobierna do węzła Jasionka i dwujezdniowym (po dwa pasy ruchu + pasy awaryjne) od węzła Jasionka do węzła Rzeszów Wschód (A4) i parametrach technicznych drogi klasy S. Drugi odcinek to droga krajowa nr 19 o długości 1,4 km od węzła Rzeszów Wschód (A4) do granic administracyjnych Rzeszowa. Ostatni odcinek będzie stanowić przełożona droga powiatowa o długości 1,25 km.

Zakres prac obejmuje również przebudowę istniejących dróg powiatowych, gminnych i gospodarczych krzyżujących się z projektowanymi drogami, budowę węzła Jasionka (typu półkoniczyna), budowę dróg dojazdowych i serwisowych, budowę dwupoziomowych skrzyżowań z drogami poprzecznymi, rzekami, ciekami i szlakami migracji zwierząt przecinającymi projektowaną drogę ekspresową S19 i drogę krajową nr 19. Poza tym zaplanowano budowę urządzeń związanych z ochroną środowiska m.in. ekranów akustycznych, urządzeń podczyszczających wody opadowe spływające z jezdni, wykonanie nasadzeń zieleni, budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego m.in. barier energochłonnych oraz oznakowanie poziome i pionowe.

To czwarte postępowanie przetargowe ogłoszone w marcu tego roku dla ważnych inwestycji drogowych w województwie podkarpackim. Wcześniej ogłoszono przetargi na realizację autostrady A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód (część tzw. autostradowej obwodnicy Rzeszowa) i budowę systemem Projektuj-Buduj odcinków autostrady A4 Rzeszów-Korczowa: Jarosław (Wierzbna - bez węzła) – Radymno (z węzłem) o długości 25 km i Radymno (bez węzła) – Korczowa o długości 22 km

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~SKS STG 2009-03-21

Mam nadzieję, że doczekam na tym portalu chwili, w której włączając newsy będę czytał o wybudowanych 40 km autostrady bądź drogi szybkiego ruchu, 20 km czy chociaż postępujących pracach budowlanych na autostradach, tudzież drogach ekspresowych-a nie "ruszył przetarg", "wydano decyzję lokalizacyjną", "rozmawiano o obwodnicy Łodzi" "remont nowo położonej nawierzchni"

~rz 2009-03-21

I znów postanie kawałek prowizorki... Dobrze że budowa rusza ale takie drogi trzeba budować od razu w odpowiednim standardzie... jednojezdniowa o 3 pasach ruchu to moim zdaniem jakieś nieporozumienie. Za jakiś czas trzeba będzie ja rozbudować i wtedy koszty będą znacznie większe niż budowa od razu normalnej drogi

~Marek 2009-03-20

Jak zwykle jestem pod wrażeniem rozmachu inwestycyjnego:aż 7 km plus coś tam jeszcze.Nawet "5" się nie zdąży włączyć...

~Paweł 2009-03-19

Nie Panowie nie macie racji jedno jezdniowa droga o trzech pasach to taka jeden pas w jedną stronę drugi pas w drugą stronę a trzeci po środku zostanie pomalowany w zebry i wyłączony w ruchu. Nie znacie polskich realiów. To kpina droga o randze S19 będzie jedno jezdniowa.

~Markowy 2009-03-19

Jednojezniowa 3-pasowa to chyba tak: 2 pasy w jednym kierunku, 1 pas w drugim i co 1,5km zmiana. Nie wiem, nie jechalem ale wydaje mi sie ze np. w nocy przy slabej widocznosci oznakowania poziomego (np. w zimie) wystarczy ze ktos sie lekko zamota i mozna miec czolowke. Juz chyba lepiej dodac 3,5m i zbudowac jednojezdniowa 4-pasowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.