mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Dzisiaj ruszył remont opolskiego odcinka autostrady A4. W związku z pracami, które potrwają aż do czerwca, można się spodziewać sporych korków. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał jedną jezdnią.

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!
GDDKiA poinformowało, że tegoroczny remont odcinka autostrady A4 obejmie fragment jezdni w kierunku Wrocławia. Rozpocznie się od węzła Brzeg i potrwa aż do węzła Opole Zachód. W sumie utrudnienia pojawią się na 28 km odcinku drogi.

Remontu autostrady A4 będzie polegał na wymianie warstwy ścieralnej jezdni. Podzielono go na cztery etapy, z których każdy potrwa po 3-4 tygodnie. Wyłączone z ruchu będą fragmenty o długości od 6,5 do 9,3 km. Ruch na remontowanych odcinkach będzie się odbywał drugą jezdnią autostrady. Dla bezpieczeństwa oba kierunki ruchu będą oddzielone metalowymi barierami. Pojawią się też ograniczenia prędkości, a na tablicach informacyjnych będą wyświetlane informacje o utrudnieniach.

Prace ruszają dzisiaj w godzinach przedpołudniowych w rejonie węzła Brzeg. Na początek remont będzie realizowany na odcinku 6,5 km. W sumie roboty drogowe na autostradzie A4 potrwają do 30 czerwca. Jeżeli wystąpią trudne warunki pogodowe lub inne okoliczności, remont może zostać przełożony do września.

GDDKiA nie będzie prowadzić prac remontowych w okresie wakacyjnym, żeby nie utrudniać przejazdów i generować korków w czasie dużych imprez masowych. szczególnie chodzi o światowe Dni Młodzieży podczas których wystąpi zwiększony ruch autokarowy.

Remont, który właśnie rusza jest kontynuacją projektu rewitalizacji opolskiego odcinka autostrady. Pierwsze prace ruszyły tam w 2013 roku. Wyremontowano wtedy odcinek o długości 7,5 km w kierunku Katowic między węzłami Opole Zachód, a Opole Południe. W 2014 oku remontowano nawierzchnię na odcinku południowym tej trasy, a także na całej długości pomiędzy tymi węzłami na jezdni północnej. W zeszłym roku wyremontowano 30 km odcinek trasy między węzłami Brzeg i Opole Zachód. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Skanska.

Opolski oddział GDDKiA informuje, że bieżącą, całodobową informację o warunkach przejazdu autostradą A4 oraz zalecanych objazdach udziela Punkt Informacji Drogowej w Opolu, tel.: 77 456 50 58 lub 19 111 (numer ogólnopolski, w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0).

W związku z remontem autostrady:
• Zachowaj szczególną ostrożność
• Korzystaj z zalecanych objazdów
• Dostosuj prędkość do warunków na drodze
• Stosuj się do oznakowania.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Wyższe limity prędkości, więcej ofiar

auto motor i sport 2016-04-21

Amerykańska agencja IIHS, zajmująca się bezpieczeństwem drogowym zbadała, jak podwyższenie limitów prędkości wpłynęło na liczbę zabitych w wypadkach. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?