mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Dzisiaj ruszył remont opolskiego odcinka autostrady A4. W związku z pracami, które potrwają aż do czerwca, można się spodziewać sporych korków. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał jedną jezdnią.

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!
GDDKiA poinformowało, że tegoroczny remont odcinka autostrady A4 obejmie fragment jezdni w kierunku Wrocławia. Rozpocznie się od węzła Brzeg i potrwa aż do węzła Opole Zachód. W sumie utrudnienia pojawią się na 28 km odcinku drogi.

Remontu autostrady A4 będzie polegał na wymianie warstwy ścieralnej jezdni. Podzielono go na cztery etapy, z których każdy potrwa po 3-4 tygodnie. Wyłączone z ruchu będą fragmenty o długości od 6,5 do 9,3 km. Ruch na remontowanych odcinkach będzie się odbywał drugą jezdnią autostrady. Dla bezpieczeństwa oba kierunki ruchu będą oddzielone metalowymi barierami. Pojawią się też ograniczenia prędkości, a na tablicach informacyjnych będą wyświetlane informacje o utrudnieniach.

Prace ruszają dzisiaj w godzinach przedpołudniowych w rejonie węzła Brzeg. Na początek remont będzie realizowany na odcinku 6,5 km. W sumie roboty drogowe na autostradzie A4 potrwają do 30 czerwca. Jeżeli wystąpią trudne warunki pogodowe lub inne okoliczności, remont może zostać przełożony do września.

GDDKiA nie będzie prowadzić prac remontowych w okresie wakacyjnym, żeby nie utrudniać przejazdów i generować korków w czasie dużych imprez masowych. szczególnie chodzi o światowe Dni Młodzieży podczas których wystąpi zwiększony ruch autokarowy.

Remont, który właśnie rusza jest kontynuacją projektu rewitalizacji opolskiego odcinka autostrady. Pierwsze prace ruszyły tam w 2013 roku. Wyremontowano wtedy odcinek o długości 7,5 km w kierunku Katowic między węzłami Opole Zachód, a Opole Południe. W 2014 oku remontowano nawierzchnię na odcinku południowym tej trasy, a także na całej długości pomiędzy tymi węzłami na jezdni północnej. W zeszłym roku wyremontowano 30 km odcinek trasy między węzłami Brzeg i Opole Zachód. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Skanska.

Opolski oddział GDDKiA informuje, że bieżącą, całodobową informację o warunkach przejazdu autostradą A4 oraz zalecanych objazdach udziela Punkt Informacji Drogowej w Opolu, tel.: 77 456 50 58 lub 19 111 (numer ogólnopolski, w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0).

W związku z remontem autostrady:
• Zachowaj szczególną ostrożność
• Korzystaj z zalecanych objazdów
• Dostosuj prędkość do warunków na drodze
• Stosuj się do oznakowania.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wyższe limity prędkości, więcej ofiar

auto motor i sport 2016-04-21

Amerykańska agencja IIHS, zajmująca się bezpieczeństwem drogowym zbadała, jak podwyższenie limitów prędkości wpłynęło na liczbę zabitych w wypadkach. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.