mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa DTŚ

Ruszyła budowa DTŚ

6 kwietnia spółka Drogowa Trasa Średnicowa przekazała plac budowy trasy firmie wykonawczej Skanska. Tym samym rozpoczęła się budowa DTŚ "Zachód" w Rudzie Śląskiej. Trasa będzie miała około 3,2 km długości a prace budowlane wyniosą ponad 118 mln zł.

Ruszyła budowa DTŚ

Rudzka trasa będzie biegła od istniejącego już fragmentu DTŚ w dzielnicy Chebzie pod ulicami: Niedurnego, Styczyńskiego, 1 Maja do granicy z Zabrzem w rejonie ul. Klary. "W ramach projektu Skanska wykona 3-kilometrowy odcinek trasy głównej DTŚ klasy GP 2/3 (droga główna przyspieszona, dwujezdniowa, każda po 3 pasy ruchu) i 7 obiektów mostowych. Przebudujemy także tory tramwajowe i PKP oraz sieci kanalizacyjne i wodociągowe, linie energetyczne i telekomunikacyjne, gazociąg i sygnalizację świetlną. Trasa ta będzie wykorzystywana głównie do ruchu lokalnego pomiędzy sąsiadującymi ze sobą miastami aglomeracji katowickiej na linii: Katowice-Chorzów-Świętochłowice-Ruda Śląska-Zabrze-Gliwice i umożliwi mieszkańcom Śląska wygodne i szybkie przemieszczanie się" - informują przedstawiciele Skanska.

Drogowa Trasa Średnicowa to obecnie największy projekt infrastrukturalny na Górnym Śląsku, realizowany od 1986 roku. Docelowo trasa DTŚ połączy Katowice przez Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze z Gliwicami. Na wschodzie połączy się z istniejącą trasą Katowice - Sosnowiec - Będzin - Dąbrowa Górnicza - Wschodnia Obwodowa GOP. Na zachodzie przewiduje się akcesję DTŚ do projektowanej autostrady A1 północ-południe.

Przeczytaj także:

DTŚ - kręgosłup aglomeracji Górnego Śląska (2005-05-19)

Oferty na A1 już złożone (2005-11-21)

Najdroższy odcinek A-4 (2005-03-23)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe slaskie

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~angelo 2007-05-17

troche nas to odkorkuje

~no wreszcie 2006-04-25

juz czas najwyższy.........

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando