mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa S7 w świętokrzyskim

Ruszyła budowa S7 w świętokrzyskim

W poniedziałek (23 marca) od symbolicznego wbicia łopaty rozpoczęto budowę drogi ekspresowej nr 7 na odcinku Skarżysko – Występa. Budowa blisko 17 km trasy wyniesie 643,5 miliona złotych. To oznacza, że ruszyła rekordowo duża i najdroższa inwestycja drogowa w historii regionu świętokrzyskiego.

 

Ruszyła budowa S7 w świętokrzyskim
Nowy dwujezdniowy odcinek Skarżysko – Występa drogi ekspresowej nr 7 Warszawa – Kielce – Kraków będzie miał długość blisko 17 kilometrów. Połączy istniejące już nowe przejście przez Skarżysko z budowanym aktualnie węzłem Kielce Północ. Na odcinku 3 kilometrów od Skarżyska w stronę Kielc nowa dwujezdniowa droga nr 7 biec będzie po śladzie już istniejącej. Dalej poprowadzona będzie na zachód od obecnej drogi nr 7 tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy.

W ramach inwestycji powstanie 29 obiektów inżynieryjnych, w tym między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 10 małych obiektów mostowych, 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt i mur oporowy. Największą 290-metrową estakadę zaprojektowano nad zbiornikiem Bzin. Zaplanowano także budowę urządzeń związanych z ochroną środowiska.

Realizacja największej do tej pory świętokrzyskiej inwestycji drogowej, pod którą wykonanych zostanie 2 miliony metrów sześciennych robót ziemnych potrwa 18 miesięcy. Koszt inwestycji to 643,5 miliona złotych.

Wykonawcą odcinka S7 Skarżysko – Występa jest konsorcjum firm Strabag i Mota-Engil Polska. Wykonawca zacznie budowę od robót przygotowawczych, ziemnych oraz mostowych przy takich obiektach jak wiadukty w Suchedniowie, estakady na zbiornikiem Bzin, most na Łosienicy oraz węzeł Zalezianka. Cały odcinek Skarżysko - Występa podzielony został na pięć fragmentów, na których roboty prowadzone będą równolegle.

Podobne wiadomości:

Kto wybuduje S7 Olsztynek-Nidzica?

Kto wybuduje S7 Olsztynek-Nidzica?

Polskie drogi 2009-02-19

Ostateczny wariant S7

Ostateczny wariant S7

Polskie drogi 2008-06-02

Komentuj:

~miki 2009-06-28

nie udało sięzablokować PO trase S7 Warszawa-Kraków .to PiS-ry si,e cieszą.Ich ocko w głowie bedzie dalej budowane

~kris 2009-03-26

Dobrze ze to bedzie droga ekspresowa bo nie trzeba bedzie placic za przejazd, a praktycznie nie wiele sie rozni od autostrady. Ma jedynie ostrzejsze zakrety i moze byc minimalnie wezsza, czyli malo odczuwalna roznica. A nikt nie chce bulic tyle pieniedzy za przejazd jak np na a2

~arturx 2009-03-25

mazur, przecież jest napisane, że to będzie droga dwujezdniowa, nie dwupasmowa.

~mazur 2009-03-25

czegos tu nie rozumiem- möwi sie: DROGA EKSPRESOWA, z dwoma pasami ruchu??? Wg. wszelkich ogölnie przyjetych zasad, droga ekspr. posiada 4, slow. CZTERY! pasy ruchu, po dwa w kazdä strone(moze brakowac tzw. pasu bezpieczenstwa, ktöry w przypadku autostrad jest wymogiem). A to tutaj to niby co to ma byc? kkk ma racje- duzo szumu z pokropkiem....

~sengin 2009-03-24

Po co ja przebudowywać na A7? Wystarczy dobudować 3 pas. 3x3,5m wystarczy, zresztą zorbiona będzie odpowiednia rezerwa :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.