mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa dróg przygranicznych na Podkarpaciu

Ruszyła budowa dróg przygranicznych na Podkarpaciu

Rozpoczęła się budowa drogi dojazdowej do przejścia granicznego oraz przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 866 Dachnów - Lubaczów - Krowica Hołodowska - Granica Państwa na odcinku Lubaczów – Budomierz w województwie podkarpackim. Termin zakończenia robót planowany to październik 2012 roku.

Ruszyła budowa dróg przygranicznych na Podkarpaciu
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013. W wieloletnim planie inwestycyjnym Województwa Podkarpackiego na tą inwestycję przewidziano kwotę 91 mln, z czego ponad 77 mln pochodzić będzie ze środków unijnych, natomiast pozostała kwota to środki z budżetu Województwa Podkarpackiego.

W ramach projektu przewidziany jest następujący zakres prac: przebudowa istniejącej drogi wojewódzkiej nr 866 na odcinku 11 km, budowa małego ronda w Lubaczowie, rozbudowa mostu M-1 przez rzekę Lubaczówka w Lubaczowie, rozbudowa mostu M-2 przez potok Zamiło w Krowicy Hołodowskiej oraz budowa nowej drogi na odcinku 2 km.

Budowa drogi dojazdowej oraz modernizacja drogi wojewódzkiej mają na celu poprawę powiązań komunikacyjnych w regionie i stworzenie warunków dla lokalizowania działalności gospodarczej w tej części województwa, a także połączenie powiatu lubaczowskiego z przejściem granicznym i poprawę mobilności mieszkańców w tym rejonie.

Wykonawcą robót jest firma Erbud z Warszawy.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross