mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa drogi S19 Świlcza - Rzeszów Południe

Ruszyła budowa drogi S19 Świlcza - Rzeszów Południe

Ruszyły prace przygotowawcze przy budowie drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim, na odcinku Świlcza - Rzeszów Południe (Kielanówka).

Ruszyła budowa drogi S19 Świlcza - Rzeszów Południe
Drogowcy rozpoczęli prace budowlane od wycinki drzew, wyburzenia istniejących budynków, budowy dróg technologicznych oraz przebudowy linii gazu wysokiego ciśnienia i linii energetycznej niskiego napięcia. Równocześnie prowadzone są również badania archeologiczne i ornitologiczne. Dopiero po zakończeniu powyższych czynności ruszą zasadnicze prace budowlane.

Odcinek trasy ekspresowej S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe (Kielanówka), liczący 6,3 km, będzie kosztował 342 mln zł i wybuduje go konsorcjum firm Eurovia Polska oraz Warbud. Umowa na wykonanie tego zadania została podpisana w kwietniu 2014 r., a czas jego realizacji to 34 miesiące. Jest to pierwsza umowa na zadanie finansowane w ramach perspektywy finansowej UE 2014-2020.Wraz z odcinkiem Świlcza - Rzeszów Zachód nowo wybudowany odcinek S19 pozwoli ominąć od zachodniej strony stolicę województwa podkarpackiego. W planach są dalsze fragmenty S19 do Barwinka (granica ze Słowacją), jednak póki co nie znane są nawet terminy ogłoszenia przetargów.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~jumper 2015-07-12

Niby dobrze, że budują te drogi w Polsce ale żeby chociaż za Boguchwałę wyprowadzić ruch - tak miałoby to sens. A skoro do 2020 nie ruszą dalej to wydałbym te pieniądze gdzie indziej a S-19 na południe od A4 zacząłbym robić gdy byłby dwa razy większy budżet. No bo spójrzmy prawdzie w oczy - po wybudowaniu tego odcinka kierowcy jadący 19-stką od Lublina na południe nie pojadą obwodnicą Rzeszowa A4 i dalej na południe S19 tylko będą tłukli się przez miasto bo nie tak najgorzej a krócej. Cel nr 1 czyli wyprowadzanie tranzytu z miast typu Rzeszów nie zostanie osiągnięty.

~janles62 2015-07-12

gdyby s19 doprowadzono do 9 to miałoby to sens-obecne rozwiązanie jest nie wystarczające

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia - polskie cenniki Laurin & Klement i RS
Skoda Octavia - polskie cenniki Laurin & Klement i RS
Dwie topowe odmiany Skody Octavia są już dostępne dla klientów w Polsce. Czas poznać cenniki sportowej wersji RS oraz luksusowej odmiany Laurin & Klement.