Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa drogi S19 Świlcza - Rzeszów Południe

Ruszyła budowa drogi S19 Świlcza - Rzeszów Południe

Ruszyły prace przygotowawcze przy budowie drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim, na odcinku Świlcza - Rzeszów Południe (Kielanówka).

Ruszyła budowa drogi S19 Świlcza - Rzeszów Południe
Drogowcy rozpoczęli prace budowlane od wycinki drzew, wyburzenia istniejących budynków, budowy dróg technologicznych oraz przebudowy linii gazu wysokiego ciśnienia i linii energetycznej niskiego napięcia. Równocześnie prowadzone są również badania archeologiczne i ornitologiczne. Dopiero po zakończeniu powyższych czynności ruszą zasadnicze prace budowlane.

Odcinek trasy ekspresowej S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe (Kielanówka), liczący 6,3 km, będzie kosztował 342 mln zł i wybuduje go konsorcjum firm Eurovia Polska oraz Warbud. Umowa na wykonanie tego zadania została podpisana w kwietniu 2014 r., a czas jego realizacji to 34 miesiące. Jest to pierwsza umowa na zadanie finansowane w ramach perspektywy finansowej UE 2014-2020.Wraz z odcinkiem Świlcza - Rzeszów Zachód nowo wybudowany odcinek S19 pozwoli ominąć od zachodniej strony stolicę województwa podkarpackiego. W planach są dalsze fragmenty S19 do Barwinka (granica ze Słowacją), jednak póki co nie znane są nawet terminy ogłoszenia przetargów.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~jumper 2015-07-12

Niby dobrze, że budują te drogi w Polsce ale żeby chociaż za Boguchwałę wyprowadzić ruch - tak miałoby to sens. A skoro do 2020 nie ruszą dalej to wydałbym te pieniądze gdzie indziej a S-19 na południe od A4 zacząłbym robić gdy byłby dwa razy większy budżet. No bo spójrzmy prawdzie w oczy - po wybudowaniu tego odcinka kierowcy jadący 19-stką od Lublina na południe nie pojadą obwodnicą Rzeszowa A4 i dalej na południe S19 tylko będą tłukli się przez miasto bo nie tak najgorzej a krócej. Cel nr 1 czyli wyprowadzanie tranzytu z miast typu Rzeszów nie zostanie osiągnięty.

~janles62 2015-07-12

gdyby s19 doprowadzono do 9 to miałoby to sens-obecne rozwiązanie jest nie wystarczające

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj