mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa obwodnicy Augustowa

Ruszyła budowa obwodnicy Augustowa

Niezbędną wycinką drzew i krzewów rozpoczęła się właśnie budowa obwodnicy Augustowa (woj. podlaskie). Obwodnica Augustowa w nowym przebiegu przez Raczki  realizowana jest  w systemie „zaprojektuj i zbuduj” od  marca 2011, kiedy to została podpisana umowa z wykonawcą.

Ruszyła budowa obwodnicy Augustowa

20 grudnia ubiegłego roku inwestor przekazał wykonawcy plac budowy, a geodeci rozpoczęli wytyczanie pasa drogowego  w terenie. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień  2014 roku.

Prac nie wstrzymały odwołania  od decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, (którą 10 grudnia 2012  wydał wojewoda), ponieważ nadany jej został rygor natychmiastowej wykonalności. Klauzula ta umożliwia prowadzenie niezbędnych robót zanim decyzja stanie się ostateczna. A  wycinka jest konieczna, bo tylko do końca lutego  - zgodnie z  przepisami  ochrony środowiska jest w ogóle możliwa.

Jak dotąd wpłynęło 5 odwołań (stan na 14 stycznia), które trafią do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.