mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa obwodnicy Głubczyc

Ruszyła budowa obwodnicy Głubczyc

Z końcem października nastąpiło przekazanie placu budowy pod przyszłą obwodnicę Głubczyc jej wykonawcy -konsorcjum częstochowskiemu Drog-Budu. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września 2014 roku.

Ruszyła budowa obwodnicy Głubczyc
Obecnie przez centrum miasta biegnie ruch w kierunku Raciborza, Kędzierzyna-Koźla i Czech. Szacuje się, że jego natężenie w centrum (mierzone obok kościoła) wynosi 8,5 tys. pojazdów na dobę, w kierunku Raciborza przejeżdża ich w ciągu doby około 5,5 tysiąca. I ruch ten co roku – jak zauważa Bogdan Poliwoda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu – wzrasta o 5-7 proc. Nowa trasa mieć będzie 3,708 km. Rozpocznie się w ciągu drogi wojewódzkiej 416, na północ od Głubczyc, by potem od strony wschodniej obejść miasto i od strony południowo - wschodniej ponownie wpiąć się w drogę 416. Planowana obwodnica zostanie wykonana jako droga główna klasy G, jednojezdniowa, dwupasowa.

W ramach inwestycji planowana jest budowa obiektów inżynierskich m. in. mostu nad rzeką Psiną, budowa pięciu skrzyżowań z drogami przecinającymi obwodnicę, a także dróg lokalnych, zakładowych i serwisowych stanowiących dojazd do pól. Powstaną stanowiska kontroli pojazdów wraz z miejscem ważenia, system odwodnienia drogi, oświetlenia skrzyżowań.

Inwestycja należy do największych w regionie. Jej wartość, to prawie 26 mln złotych pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego. Starania o jej budowę trwały od 2007 roku. Nowa droga poprawi komfort podróżowania i wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców Głubczyc i podróżnych.
Tematy w artykule: opolskie

Podobne wiadomości:

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Polskie drogi 2015-07-29

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.