mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa obwodnicy Głubczyc

Ruszyła budowa obwodnicy Głubczyc

Z końcem października nastąpiło przekazanie placu budowy pod przyszłą obwodnicę Głubczyc jej wykonawcy -konsorcjum częstochowskiemu Drog-Budu. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września 2014 roku.

Ruszyła budowa obwodnicy Głubczyc
Obecnie przez centrum miasta biegnie ruch w kierunku Raciborza, Kędzierzyna-Koźla i Czech. Szacuje się, że jego natężenie w centrum (mierzone obok kościoła) wynosi 8,5 tys. pojazdów na dobę, w kierunku Raciborza przejeżdża ich w ciągu doby około 5,5 tysiąca. I ruch ten co roku – jak zauważa Bogdan Poliwoda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu – wzrasta o 5-7 proc. Nowa trasa mieć będzie 3,708 km. Rozpocznie się w ciągu drogi wojewódzkiej 416, na północ od Głubczyc, by potem od strony wschodniej obejść miasto i od strony południowo - wschodniej ponownie wpiąć się w drogę 416. Planowana obwodnica zostanie wykonana jako droga główna klasy G, jednojezdniowa, dwupasowa.

W ramach inwestycji planowana jest budowa obiektów inżynierskich m. in. mostu nad rzeką Psiną, budowa pięciu skrzyżowań z drogami przecinającymi obwodnicę, a także dróg lokalnych, zakładowych i serwisowych stanowiących dojazd do pól. Powstaną stanowiska kontroli pojazdów wraz z miejscem ważenia, system odwodnienia drogi, oświetlenia skrzyżowań.

Inwestycja należy do największych w regionie. Jej wartość, to prawie 26 mln złotych pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego. Starania o jej budowę trwały od 2007 roku. Nowa droga poprawi komfort podróżowania i wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców Głubczyc i podróżnych.
Tematy w artykule: opolskie

Podobne wiadomości:

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.