mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa obwodnicy Gołdapi

Ruszyła budowa obwodnicy Gołdapi

Rozpoczęła się budowa drogowego obejścia Gołdapi. Nowa droga mająca wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum miasta zostanie oddana do użytku pod koniec 2010 roku. W uroczystości otwarcia budowy obwodnicy wziął udział Premier Donald Tusk.

Ruszyła budowa obwodnicy Gołdapi
8 września bieżącego roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie budowy obwodnicy Gołdapi, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 65. Budowę otworzył Premier Donald Tusk.

Droga krajowa nr 65 łączy miejscowości Gołdap, Olecko, Ełk, Grajewo, Białystok i Bobrowniki. Istniejąca obecnie droga przebiega przez centrum Gołdapi, krzyżując się w mieście z drogami wojewódzkimi nr 650 do Węgorzewa i nr 651 do Dubenik. Nowa blisko 6 km droga omijać będzie Gołdap od zachodu. Usprawni w ten sposób ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu. Tranzyt poprowadzony obwodnicą spowoduje zmniejszenie negatywnego oddziaływania ruchu drogowego na środowisko naturalne. W ramach kontraktu oprócz drogi głównej wybudowane zostaną trzy skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, trzy wiadukty, jeden most i jeden przejazd gospodarczy pod drogą. Przy drogach krzyżujących się z obwodnicą powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.
 
Budowa obwodnicy potrwa do 31 października 2010 r. i kosztować będzie około 125 mln zł. Jest to największa gołdapska inwestycja w ostatnich latach, która całkowicie zostanie sfinansowana ze środków Skarbu Państwa. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Bilfinger Beger Polska S.A., Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Gajewie.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Pojedzie 312 km/h - Lumma CLR X 650 M

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Chłop z Mazur 2008-09-15

No i proszę jak tylko Tusk opuścił Gołdap ogłosili zatrucie tamtejszych wodociągów. Pewnie to sprawka talibów.

~Marek 2008-09-11

A co myslales ,,ws,, ze przyjdzie Tusk, dotknie czarodziejską rozdzką ziemi i juz pojawią się drogi? Kaczynski tylko belkotał i patrzył kogo udupić, zakompleksiony, zacięty upór. A Tusk potrafi machnąć na takie sprawy ręką i to mi się podoba. Póki co jestem za nim.

~wilczek 2000 2008-09-10

do ws w 2006 r. oraz do listopada 2007 r. D. Tusk nie pełnił funkcji premiera RP, tymczasem kłopoty GDDKiA z wydawaniem środków na budowę dróg dotyczą okresu 2006 - 2007.

~dhomin 2008-09-10

Co do pieniędzy których GDDKIA nie wydaje albio njie chce wydac to jestem załamany ale co do otwarcia obwodonicy to premier otwirzył tą budowe bo ogłosił wszem i wobec że jest nowy plaN czy tam sposób budowy potrzebnej infrastruktury....no czy jaklos tak:))

~ws 2008-09-10

głosowałem na Tuska, ale widzę że jest kolejnym premierem który nie radzi sobie z infrastrukturą... zwłaszcza słyszę że kasa jest tylko GDDKiA nie potrafi jej wydać... może wreszcie dla któregoś rządu stanie się to ważne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.