mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa obwodnicy Gołdapi

Ruszyła budowa obwodnicy Gołdapi

Rozpoczęła się budowa drogowego obejścia Gołdapi. Nowa droga mająca wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum miasta zostanie oddana do użytku pod koniec 2010 roku. W uroczystości otwarcia budowy obwodnicy wziął udział Premier Donald Tusk.

Ruszyła budowa obwodnicy Gołdapi
8 września bieżącego roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie budowy obwodnicy Gołdapi, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 65. Budowę otworzył Premier Donald Tusk.

Droga krajowa nr 65 łączy miejscowości Gołdap, Olecko, Ełk, Grajewo, Białystok i Bobrowniki. Istniejąca obecnie droga przebiega przez centrum Gołdapi, krzyżując się w mieście z drogami wojewódzkimi nr 650 do Węgorzewa i nr 651 do Dubenik. Nowa blisko 6 km droga omijać będzie Gołdap od zachodu. Usprawni w ten sposób ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu. Tranzyt poprowadzony obwodnicą spowoduje zmniejszenie negatywnego oddziaływania ruchu drogowego na środowisko naturalne. W ramach kontraktu oprócz drogi głównej wybudowane zostaną trzy skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, trzy wiadukty, jeden most i jeden przejazd gospodarczy pod drogą. Przy drogach krzyżujących się z obwodnicą powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.
 
Budowa obwodnicy potrwa do 31 października 2010 r. i kosztować będzie około 125 mln zł. Jest to największa gołdapska inwestycja w ostatnich latach, która całkowicie zostanie sfinansowana ze środków Skarbu Państwa. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Bilfinger Beger Polska S.A., Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Gajewie.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Chłop z Mazur 2008-09-15

No i proszę jak tylko Tusk opuścił Gołdap ogłosili zatrucie tamtejszych wodociągów. Pewnie to sprawka talibów.

~Marek 2008-09-11

A co myslales ,,ws,, ze przyjdzie Tusk, dotknie czarodziejską rozdzką ziemi i juz pojawią się drogi? Kaczynski tylko belkotał i patrzył kogo udupić, zakompleksiony, zacięty upór. A Tusk potrafi machnąć na takie sprawy ręką i to mi się podoba. Póki co jestem za nim.

~wilczek 2000 2008-09-10

do ws w 2006 r. oraz do listopada 2007 r. D. Tusk nie pełnił funkcji premiera RP, tymczasem kłopoty GDDKiA z wydawaniem środków na budowę dróg dotyczą okresu 2006 - 2007.

~dhomin 2008-09-10

Co do pieniędzy których GDDKIA nie wydaje albio njie chce wydac to jestem załamany ale co do otwarcia obwodonicy to premier otwirzył tą budowe bo ogłosił wszem i wobec że jest nowy plaN czy tam sposób budowy potrzebnej infrastruktury....no czy jaklos tak:))

~ws 2008-09-10

głosowałem na Tuska, ale widzę że jest kolejnym premierem który nie radzi sobie z infrastrukturą... zwłaszcza słyszę że kasa jest tylko GDDKiA nie potrafi jej wydać... może wreszcie dla któregoś rządu stanie się to ważne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.