mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa obwodnicy Ostrowa

Ruszyła budowa obwodnicy Ostrowa

Na początku czerwca bieżącego roku rozpoczęła się budowa obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 11. Pierwszy etap trasy powstanie do końca przyszłego roku.

Ruszyła budowa obwodnicy Ostrowa
Symboliczne wbicie łopaty rozpoczęło prace związane z budową pierwszego, ponad 6 km etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Trasa tego odcinka będzie przebiegać po północno – wschodniej stronie miasta. Jej początkiem będzie węzeł drogowy Franklinów, w którym połączy się z istniejącą drogą krajową nr 11, natomiast na końcu fragmentu zaplanowano węzeł Ostrów Wielkopolski, gdzie droga połączy się z istniejącą drogą krajową nr 25 Kalisz – Ostrów.

W ramach inwestycji powstanie jednojezdniowa droga z dwoma jezdniami na węzłach drogowych, o parametrach drogi ekspresowej. Ponadto w ramach zadania przewiduje się budowę dwóch mostów na rzece Ołobok oraz 2 wiaduktów nad linią kolejową i w ciągu drogi powiatowej Ostrów Wielkopolski – Lewków.

Wykonawcą zadania jest firma Budimex Dromex S.A, która ma zrealizować inwestycję do końca 2009 roku. W przyszłym roku ma także ruszyć budowa drugiego etapu drogowego obejścia Ostrowa.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~PETERSYN 2009-02-22

Jak zwykle zaczyna się od odcinka najmniej usprawniającego ruch. Zamiast wybudować najpierw odcinek południowo-wschodni, co zalatwiałoby sprawę drogi 25, to łączy się drogi, które nie mają wiele ze sobą wspólnego. Gratulacje!!!

~nadgob 2008-06-24

Nie widzę pp.Blochera i Stańczyka ??? A może WW by się zabrał do roboty ?

~Ponury 2008-06-23

a jednak admin czuwa, "wpicie", zamienił na "wbicie". Brawo adminie ;)

~ponury 2008-06-22

widać że profesyonalysta ortograficzny pisał ten tekst, równie profesjonalny był korektor. A może jeden i drugi wampirem jest i lubią się wpijać :) ale na Boga czemu łopatą?

~pliers 2008-06-19

Symboliczne wpicie?? :) No to dopiero na gazie będą ją budować ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech