mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa obwodnicy Ostrowa

Ruszyła budowa obwodnicy Ostrowa

Na początku czerwca bieżącego roku rozpoczęła się budowa obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 11. Pierwszy etap trasy powstanie do końca przyszłego roku.

Ruszyła budowa obwodnicy Ostrowa
Symboliczne wbicie łopaty rozpoczęło prace związane z budową pierwszego, ponad 6 km etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Trasa tego odcinka będzie przebiegać po północno – wschodniej stronie miasta. Jej początkiem będzie węzeł drogowy Franklinów, w którym połączy się z istniejącą drogą krajową nr 11, natomiast na końcu fragmentu zaplanowano węzeł Ostrów Wielkopolski, gdzie droga połączy się z istniejącą drogą krajową nr 25 Kalisz – Ostrów.

W ramach inwestycji powstanie jednojezdniowa droga z dwoma jezdniami na węzłach drogowych, o parametrach drogi ekspresowej. Ponadto w ramach zadania przewiduje się budowę dwóch mostów na rzece Ołobok oraz 2 wiaduktów nad linią kolejową i w ciągu drogi powiatowej Ostrów Wielkopolski – Lewków.

Wykonawcą zadania jest firma Budimex Dromex S.A, która ma zrealizować inwestycję do końca 2009 roku. W przyszłym roku ma także ruszyć budowa drugiego etapu drogowego obejścia Ostrowa.

Podobne wiadomości:

Odmienione Porsche 911 – pierwsze fakty

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~PETERSYN 2009-02-22

Jak zwykle zaczyna się od odcinka najmniej usprawniającego ruch. Zamiast wybudować najpierw odcinek południowo-wschodni, co zalatwiałoby sprawę drogi 25, to łączy się drogi, które nie mają wiele ze sobą wspólnego. Gratulacje!!!

~nadgob 2008-06-24

Nie widzę pp.Blochera i Stańczyka ??? A może WW by się zabrał do roboty ?

~Ponury 2008-06-23

a jednak admin czuwa, "wpicie", zamienił na "wbicie". Brawo adminie ;)

~ponury 2008-06-22

widać że profesyonalysta ortograficzny pisał ten tekst, równie profesjonalny był korektor. A może jeden i drugi wampirem jest i lubią się wpijać :) ale na Boga czemu łopatą?

~pliers 2008-06-19

Symboliczne wpicie?? :) No to dopiero na gazie będą ją budować ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando