mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa obwodnicy Skawiny

Ruszyła budowa obwodnicy Skawiny

Ruszyła budowa obwodnicy Skawiny. To przedsięwzięcie o kluczowym znaczeniu dla mieszkańców, usprawniające układ komunikacyjny w Małopolsce.  Prace obejmą budowę II i III odcinka obwodnicy Skawiny

Ruszyła budowa obwodnicy Skawiny
Dzięki realizacji projektu „Obwodnica Skawiny – budowa drogi gminnej kl. GP – odcinek II i III” powstaną ponad 2 km drogi, tj. od skrzyżowania końca I odcinka z ul. Nowoprzemysłową i płk. Hałacińskiego do ul. Energetyków. To także budowa dwóch mostów i dwóch skrzyżowań z drogami powiatowymi (ul. Tyniecką i ul. Energetyków). Oprócz obwodnicy projekt przewiduje budowę oświetlenia, odwodnienia, ekranów akustycznych, zagospodarowanie terenu oraz przebudowę infrastruktury sieciowej.

Widocznym już wkrótce efektem realizacji budowy obwodnicy Skawiny będzie sprawny dojazd do autostrady A4, lepsza dostępność komunikacyjna Strefy Aktywności Gospodarczej i Skawińskiego Obszaru Gospodarczego oraz zakładów przemysłowych, poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez wyeliminowanie korków oraz ruchu tranzytowego i ciężarowego z centrum Skawiny, a także zapewnienie szybszego i bezpośredniego dojazdu służb ratowniczych w związku z budową drugiego mostu na rzece Skawinka.

Całkowita wartość projektu to ponad 44,2 mln zł. Środki unijne przekazane na budowę obwodnicy w ramach MRPO to 37,6 mln zł. Województwo Małopolskie także uczestniczy w realizacji projektu i przekazuje połowę wkładu własnego, czyli ponad 3,3 mln zł. Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec 2014 roku.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany
Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany
Poznaliśmy właśnie najnowszy produkt amerykańskiej marki Hennessey. To już oficjalne - Venom F5 ma być najszybszym autem na świecie.