mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa obwodnicy Słupska

Ruszyła budowa obwodnicy Słupska

Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował o rozpoczęciu budowy 16,3 km obwodnicy Słupska w ciągu drogi krajowej nr 6. Prace budowlane warte blisko 370 mln zł mają się zakończyć na jesieni 2010 roku.

Ruszyła budowa obwodnicy Słupska
10 września bieżącego roku rozpoczęła się budowa obwodnicy Słupska, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 6. Drogowe obejście miasta, omijające je od strony południowej ma mieć długość 16,3 km i jest częścią większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej  S6 Szczecin – Gdańsk. Pozwolenie na budowę pierwszego odcinka obwodnicy Słupska Wojewoda Pomorski wydał 11 listopada 2007 r., a na budowę drugiego odcinka - 7 kwietnia 2008 r.

Celem tej inwestycji jest odciążenie ulic w centrum miasta. Nowa trasa ma także pomóc w ożywieniu gospodarczym terenów wzdłuż obwodnicy, poprzez ich uatrakcyjnienie dla potencjalnych inwestorów. Budowa obwodnicy o parametrach trasy ekspresowej ma również za zadanie dostosowanie drogi do ruchu tranzytowego i do sezonowego, intensywnego ruchu turystycznego wzdłuż Morza Bałtyckiego.

Krajowa szóstka będzie miała nowy przebieg od miejscowości Reblinko do Redzikowa. Na trasie przewidziano budowę czterech węzłów: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo. Ponadto powstanie szereg nowych obiektów inżynierskich, m.in. wiaduktów nad liniami kolejowymi i drogami poprzecznymi, most nad rzeką Słupią oraz przejścia dla zwierząt. Przewidziano również budowę dróg serwisowych i ekranów akustycznych.

Koszt inwestycji wyniesie blisko 370 mln zł. Inwestorem jest gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Wakoz Sp. z o.o.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

MTM Audi R8R - szybsze od Lambo?

auto motor i sport 0000-00-00

Carlsson CK63 S – poprawianie AMG

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~skaj 2008-10-10

Jestem z Koszalina i u nas zrobili obwodnice przez centrum miasta. To jest dopiero pomysł. Plany jej budowy sięgały lat 70 -tych. Obwodnica Sławna jest potrzebna jak najbardziej, tylko dlaczego tam jest tak wąsko????? Pomyślcie co będzie jak wydarzy się tam wypadek??? I tak podziwiam Słupsk za organizację ruchu. U was jest 2 razy lepiej niż w Koszalinie.

~Alfista 2008-10-03

Miejmy nadzieję, że za parę lat i tak zrealizują wariant północny....

~mruk 2008-09-16

Dlatego przeforsowano jednojezdniową i południową wersję obwodnicy, bo przez to, że jest krótsza i węższa jest tańsza od północnej a kasa jest potrzebna na wybudowanie "Bałtyckiej Areny" i całej otoczki z nią związanej (na jedną imprezę!?!). A o perspektywicznym myśleniu naszych włodarzy z Gdańska raczej bym zapomniał, bo ich filozofia życiowa jest taka, że zawsze ?bliższa ciału jest koszula?, a ze skutkami błędnych decyzji niech się męczą następni.

~Yaro 2008-09-15

Tylko dlaczego przeforsowano tak wązką drogę. Ma być podobno taka szeroka jak koło Sławna. Uważam to za głupotę bo ruch w przyszłości na pewno będzie większy. Za 10 lat będzie drapanie po głowie jak ją przerobić. No.. wtedy powstanie wariant północny :)

~The Observer 2008-09-13

ta obwodnica to kiszka, jak ktoś będzie chciał jechać do Ustki, to i tak przez centrum będzie jechał, wariant północny byłby najlepszy!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.