mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła budowa obwodnicy Zgorzelca

Ruszyła budowa obwodnicy Zgorzelca

4 grudnia 2006 r. odbyło się uroczyste „wbicie pierwszej łopaty” na terenie przeznaczonym pod budowę obwodnicy Zgorzelca. Wykonawcą prac o wartości ponad 25 mln zł jest Skanska. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2007 r.

Ruszyła budowa obwodnicy Zgorzelca

Inwestorem zadania jest Dolnośląskie Zarząd Dróg Wojewódzkich. W ramach inwestycji w ciągu drogi wojewódzkiej nr 352 na odcinku Radomierzyce – Zgorzelec powstanie trasa obwodowa o długości 2,2 km oraz most przez rzekę Czerwona Woda. Aby zmniejszyć wpływ nowej obwodnicy na środowisko, zamontowane zostaną ekrany akustyczne. Cały odcinek obwodnicy będzie w pełni oświetlony.

Zgorzelec to miasto położone przy międzynarodowej trasie A-4 w sąsiedztwie Niemiec i Republiki Czeskiej. Dzięki dwóm drogowym przejściom granicznym, z których jedno – autostradowe Zgorzelec /Ludwigsdorf jest największym tego typu w kraju oraz odbudowanemu Mostowi Staromiejskiemu, który połączył starówki Zgorzelca i Görlitz – Zgorzelec określany jest „bramą” między Europą Zachodnią, a Polską. Tutaj także znajduje się kolejowe przejście graniczne. W oddalonej o 7 km Żarskiej Wsi działa otwarty wiosną 2001 r. terminal spedycyjny. W pobliskim Zawidowie znajdują się drogowe oraz kolejowe (towarowe) przejścia graniczne z Republiką Czeską. Po zakończeniu budowy towarowego przejścia granicznego z Niemcami w pobliskich Radomierzycach znaczenia nabrała trasa Zgorzelec – Bogatynia, która jest aktualnie modernizowana.


Przeczytaj także:

Droga i most dla trzech (2006-10-11)

Znamy wykonawców A4 Zgorzelec – Krzyżowa (2006-11-07)

Obwodnica Nowej Rudy na raz i dwa (2006-09-27)


 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~kierowca 2007-05-22

Najbardziej dziurawa droga w Polsce, Bogatynia do ronda Radomierzyce i nikt nic na niej nie robi. Wstyd i hańba

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross