mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła przebudowa DK 61 Zegrze - Serock

Ruszyła przebudowa DK 61 Zegrze - Serock

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował o rozpoczęciu prac związanych z modernizacją drogi krajowej nr 61 na 3 km odcinku z Zegrza do Serocka.

Ruszyła przebudowa DK 61 Zegrze - Serock

Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Kotlarek, dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA oraz przedstawiciele inwestora symbolicznym "wbiciem łopaty" uroczyście rozpoczęli w poniedziałek rozbudowę drogi.

Inwestycja obejmuje przebudowę około 3 km drogi, wraz z dobudową drugiej jezdni i wzmocnieniem nośności nawierzchni do 115 kN na oś. Wybudowany zostanie także dwupoziomowy, bezkolizyjny węzeł drogowy oraz rodno, które zastąpi jedno z istniejących skrzyżowań. Dodatkowo powstaną ponad dwa kilometry ekranów akustycznych, dwie kładki dla pieszych, zatoki autobusowe, chodniki i elementów odwodnienia drogi. Wykonawca robót to konsorcjum firm PBDiM Mińsk Mazowiecki i Przedsiębiorstwo Robót  Mostowych "Mosty - Łódź" S.A. Termin zakończenia robót planowany jest na listopad 2008 r.

Przeczytaj także:

Obwodnica Jabłonny udrożni trasę wylotową stolicy (2006-11-29)


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Woltas 2008-05-29

Jaki jest sens tej inwestycji, jeśli przebudowa nie omija Serocka? Czyli różnica w przemieszczaniu się będzie polegała na tym, że zamiast stać w korku na jednym pasie, będziemy stać w korku na 2-ch pasach w jedną stronę. Acha, czy li wówczas jadąc 3 km/h będziemy podziwiać przebudowaną droge. No jęśli taki jest cel, to nie mam więcej pytań...

~shq 2007-11-02

kolejne rondo ....................................................... wes pop... z tymi rondami

~de 2007-10-18

Proszę odwiedzić stronę siskom.waw.pl i przeczytać n/t tej "inwestycji". I przestańcie w końcu kłamać! Jesteście na usługach tych popaprańców czy tak bardzo się im podlizujecie?

~mleczko 2007-10-17

a no i zapoomnieli o choinkach bo swieta + bilety wstepu na inauguracje zakonczenia po 100tys sztuka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.