mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła przebudowa DK 61 Zegrze - Serock

Ruszyła przebudowa DK 61 Zegrze - Serock

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował o rozpoczęciu prac związanych z modernizacją drogi krajowej nr 61 na 3 km odcinku z Zegrza do Serocka.

Ruszyła przebudowa DK 61 Zegrze - Serock

Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Kotlarek, dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA oraz przedstawiciele inwestora symbolicznym "wbiciem łopaty" uroczyście rozpoczęli w poniedziałek rozbudowę drogi.

Inwestycja obejmuje przebudowę około 3 km drogi, wraz z dobudową drugiej jezdni i wzmocnieniem nośności nawierzchni do 115 kN na oś. Wybudowany zostanie także dwupoziomowy, bezkolizyjny węzeł drogowy oraz rodno, które zastąpi jedno z istniejących skrzyżowań. Dodatkowo powstaną ponad dwa kilometry ekranów akustycznych, dwie kładki dla pieszych, zatoki autobusowe, chodniki i elementów odwodnienia drogi. Wykonawca robót to konsorcjum firm PBDiM Mińsk Mazowiecki i Przedsiębiorstwo Robót  Mostowych "Mosty - Łódź" S.A. Termin zakończenia robót planowany jest na listopad 2008 r.

Przeczytaj także:

Obwodnica Jabłonny udrożni trasę wylotową stolicy (2006-11-29)


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Woltas 2008-05-29

Jaki jest sens tej inwestycji, jeśli przebudowa nie omija Serocka? Czyli różnica w przemieszczaniu się będzie polegała na tym, że zamiast stać w korku na jednym pasie, będziemy stać w korku na 2-ch pasach w jedną stronę. Acha, czy li wówczas jadąc 3 km/h będziemy podziwiać przebudowaną droge. No jęśli taki jest cel, to nie mam więcej pytań...

~shq 2007-11-02

kolejne rondo ....................................................... wes pop... z tymi rondami

~de 2007-10-18

Proszę odwiedzić stronę siskom.waw.pl i przeczytać n/t tej "inwestycji". I przestańcie w końcu kłamać! Jesteście na usługach tych popaprańców czy tak bardzo się im podlizujecie?

~mleczko 2007-10-17

a no i zapoomnieli o choinkach bo swieta + bilety wstepu na inauguracje zakonczenia po 100tys sztuka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.