mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła przebudowa DK 74 w lubelskim

Ruszyła przebudowa DK 74 w lubelskim

Poszerzenie nawierzchni z wydzieleniem pasa do lewoskrętu na skrzyżowaniach, budowa zatok autobusowych i chodników, a także sygnalizacji ostrzegawczej na przejściu dla pieszych przy szkole w Miączynie. To w skrócie zakres prac jakie zostaną wykonane na blisko 9 kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 74 pomiędzy Miączynem i Zawalowem.

Ruszyła przebudowa DK 74 w lubelskim
Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie przebudowy złożyło konsorcjum z liderem - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu. Przebudowę wyceniono na ponad 33,8 mln zł. Prace rozpoczęły się w poniedziałek 8 czerwca, a zakończą 30 listopada br.

Jeszcze przed wakacjami rozpoczną się przebudowy czterech kolejnych odcinków dróg krajowych na Lubelszczyźnie: DK 19 pomiędzy Łukowiskiem i Międzyrzecem Podlaskim (9,1 km), DK 82 w okolicy Włodawy (7,7 km) oraz DK 48 w Dęblinie (3 km) i w pobliżu Kocka (10 km). Umowy z wykonawcami zostały już podpisane, a prace zakończą się 30 listopada br. Jedynie w przypadku przebudowy odcinka drogi nr 48 w pobliżu Kocka potrwają do 31 października 2010 roku, ale większość prac związanych z układaniem mas bitumicznych zostanie przeprowadzona w tym roku.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Z Lublina 2009-06-11

Napiszcie ile kilometrów dróg w roku 2009 dzięki zabranym prze platformę "obywatelską" środkom nie będzie remontowanych na Lubelszczyźnie. Ale 66,7 km remontowanych odcinków dróg (w 2009 r.) to naprawdę ta ilość na którą tu czekamy. Zobaczcie jak wygląda "pożal się ... droga krajowa nr 19 i 74" Lublin - Kraśnik i dalej do Kielc lub do Rzeszowa - strach nimi jechać. W tym roku miał być "położony asfalt" na odcinku z Lublina do Kraśnika - miał być ale środki na ten cel zostały zabrane . Żenujące. Ale "po" zabiera środki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.