mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła przebudowa DW 765

Ruszyła przebudowa DW 765

W województwie świętokrzyskim ruszyła rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 765 Chmielnik – Osiek. Droga wojewódzka nr 765 jest drogą o znaczeniu ponadregionalnym łączącą dwie drogi krajowe tj. DK 73 i DK 79. Przebudowywany odcinek DW 765 wraz z zaprojektowaną obwodnicą m. Kurozwęki znajduje się na szlaku komunikacyjnym łączącym Jędrzejów z Osiekiem.

Ruszyła przebudowa DW 765
Ponadto przygotowywana jest dokumentacja projektowa dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 764 i budowy nowej przeprawy mostowej na Wiśle w Połańcu. Wykonanie tych dwóch kluczowych zadań otworzy nowy szlak komunikacyjny ze Śląska w kierunku Rzeszowa, który stanie się najkrótsza drogą łączącą stolice Województwa Świętokrzyskiego ze stolicą Województwa Podkarpackiego.

Dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej 2007 – 2013 odcinek drogi 765 zostanie przebudowany do nośności 115 kN/oś i parametrów drogi G tj. droga jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu  o szerokości 7 m. Dzięki tej inwestycji szlak komunikacyjny spełni wszelkie standardy zarówno pod względem komfortu jazdy jak i ochrony środowiska.
 
Przewidywany termin zakończenia robót budowlanych to 30 września 2012 roku. Koszt robót budowlanych wg umowy z wykonawcą firmą STRABAG to prawie 59 mln zł.  Łączna wartość projektu wynosi ponad 79,6 mln zł w tym uwzględniono wykupy gruntów, dokumentację projektową, nadzór archeologiczny, promocję projektu, nadzór zewnętrzny, koszt robót budowlanych.

Środki uzyskane w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej wynoszą prawie 40 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.