mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła rozbudowa Armii Krajowej w Warszawie

Ruszyła rozbudowa Armii Krajowej w Warszawie

Rozbudowa drogi pomiędzy węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach rozpoczyna pierwszy etap dostosowania Trasy AK do parametrów drogi ekspresowej. Ten fragment drogi S8 jest strategicznym połączeniem obu brzegów Warszawy. Jego przebudowa zakończy się w II kwartale 2012 roku.

Ruszyła rozbudowa Armii Krajowej w Warszawie
17 września 2009r. (czwartek) wmurowaniem aktu erekcyjnego uroczyście rozpoczęto inwestycję polegającą na dostosowaniu drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła „Modlińska” do węzła „Piłsudskiego” w Markach o długości 7,1 km. Droga zostanie rozbudowana i obejmie pięć węzłów: Marywilska, Łabiszyńska, Nowo – Wincentego, Ikea i Piłsudskiego. Budowa obejmie również infrastrukturę drogową, w tym: chodniki i ścieżki rowerowe, przepusty drogowe, instalacje (telekomunikacyjne, energetyczne, wodno-kanalizacyjne), urządzenia odwadniające i ochrony środowiska (ekrany akustyczne pionowe, zgięte i półtunelowe; rowy melioracyjne, pasy zieleni) oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykonawcą inwestycji jest J&P – AVAX S.A. Wartość umowna kontraktu wynosi 869 mln zł. Droga została zaprojektowana przez biuro Transprojekt Warszawa.

Odcinek Modlińska – Piłsudskiego jest pierwszym etapem realizacji 12-kilometrowej Trasy Armii Krajowej, która powstanie w korytarzu drogi już istniejącej. Z myślą o jej użytkownikach, inwestor w trakcie robót nie zamknie całkowicie przejazdu. Planowana droga ekspresowa S8 łączy 5 województw: dolnośląskie (Wrocław), wielkopolskie (Kępno), łódzkie (Łódź. Piotrków Trybunalski), mazowieckie (Warszawa) i podlaskie (Białystok, Augustów). Stanowi polską część trasy europejskiej E 67, łączącej Europę Środkową ze Skandynawią (w województwie podlaskim, na granicy państwa łączy się z drogą na Kowno).Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Audi A8 – pierwsze zdjęcie!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~mar 2009-09-20

Wszystkie inwestytcje ciągną się od lat. Teraz akurat doszedł ogólny kryzys. Różne procedury są z pewnością niezbędne, jednak drogi ekspresowe, ważne rozjazdy, obwodnice, niezbędne kładki dla pieszych, autostrady (które miały być bezpłatne, albo chociaż tańsze!) powstają jak kot napłakał, a jesteśmy już 20 lat po przełomie. A to co na dziś dzień mogłoby ulżyć m.in. mieszkańcom Warszawy i miast to zsynchronizowanie sygnalizacji świateł. Nieskoordynowane światła przyczyniają się do dużych korków!! Jest pełno takich miejsc w Warszawie. Np w Markach (a to wylot i przyjazd do miasta), w centrum jest też masa takich miejsc np. na paru odcinakach al.Jana Pawła.

~mieszkaniec_Bialoleki 2009-09-18

Niedawno zmieniłem auto. Chyba bede je zostawiał w garażu i przesiądze się na skuter w okresie wiosenno-letnim. I tak do kwietnia 2012 r.... Kiedyś bedzie na pewno lepszy dojazd, ale póki co przyjdzie stać nam w korkach przez ponad 30 miesiecy.... Co zrobic:-)

~psq 2009-09-18

no to czas na utrudnienia... ciekawe tylko jak bardzo budowa wpłynie na komunikację, ale można sie spodziewać korków nawet poza godzinami szczytu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando