mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyła rozbudowa Armii Krajowej w Warszawie

Ruszyła rozbudowa Armii Krajowej w Warszawie

Rozbudowa drogi pomiędzy węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach rozpoczyna pierwszy etap dostosowania Trasy AK do parametrów drogi ekspresowej. Ten fragment drogi S8 jest strategicznym połączeniem obu brzegów Warszawy. Jego przebudowa zakończy się w II kwartale 2012 roku.

Ruszyła rozbudowa Armii Krajowej w Warszawie
17 września 2009r. (czwartek) wmurowaniem aktu erekcyjnego uroczyście rozpoczęto inwestycję polegającą na dostosowaniu drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła „Modlińska” do węzła „Piłsudskiego” w Markach o długości 7,1 km. Droga zostanie rozbudowana i obejmie pięć węzłów: Marywilska, Łabiszyńska, Nowo – Wincentego, Ikea i Piłsudskiego. Budowa obejmie również infrastrukturę drogową, w tym: chodniki i ścieżki rowerowe, przepusty drogowe, instalacje (telekomunikacyjne, energetyczne, wodno-kanalizacyjne), urządzenia odwadniające i ochrony środowiska (ekrany akustyczne pionowe, zgięte i półtunelowe; rowy melioracyjne, pasy zieleni) oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykonawcą inwestycji jest J&P – AVAX S.A. Wartość umowna kontraktu wynosi 869 mln zł. Droga została zaprojektowana przez biuro Transprojekt Warszawa.

Odcinek Modlińska – Piłsudskiego jest pierwszym etapem realizacji 12-kilometrowej Trasy Armii Krajowej, która powstanie w korytarzu drogi już istniejącej. Z myślą o jej użytkownikach, inwestor w trakcie robót nie zamknie całkowicie przejazdu. Planowana droga ekspresowa S8 łączy 5 województw: dolnośląskie (Wrocław), wielkopolskie (Kępno), łódzkie (Łódź. Piotrków Trybunalski), mazowieckie (Warszawa) i podlaskie (Białystok, Augustów). Stanowi polską część trasy europejskiej E 67, łączącej Europę Środkową ze Skandynawią (w województwie podlaskim, na granicy państwa łączy się z drogą na Kowno).Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~mar 2009-09-20

Wszystkie inwestytcje ciągną się od lat. Teraz akurat doszedł ogólny kryzys. Różne procedury są z pewnością niezbędne, jednak drogi ekspresowe, ważne rozjazdy, obwodnice, niezbędne kładki dla pieszych, autostrady (które miały być bezpłatne, albo chociaż tańsze!) powstają jak kot napłakał, a jesteśmy już 20 lat po przełomie. A to co na dziś dzień mogłoby ulżyć m.in. mieszkańcom Warszawy i miast to zsynchronizowanie sygnalizacji świateł. Nieskoordynowane światła przyczyniają się do dużych korków!! Jest pełno takich miejsc w Warszawie. Np w Markach (a to wylot i przyjazd do miasta), w centrum jest też masa takich miejsc np. na paru odcinakach al.Jana Pawła.

~mieszkaniec_Bialoleki 2009-09-18

Niedawno zmieniłem auto. Chyba bede je zostawiał w garażu i przesiądze się na skuter w okresie wiosenno-letnim. I tak do kwietnia 2012 r.... Kiedyś bedzie na pewno lepszy dojazd, ale póki co przyjdzie stać nam w korkach przez ponad 30 miesiecy.... Co zrobic:-)

~psq 2009-09-18

no to czas na utrudnienia... ciekawe tylko jak bardzo budowa wpłynie na komunikację, ale można sie spodziewać korków nawet poza godzinami szczytu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?