mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyły konsultacje w sprawie A4 Tarnów - Rzeszów

Ruszyły konsultacje w sprawie A4 Tarnów - Rzeszów

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o rozpoczętym cyklu spotkań z mieszkańcami, na temat rozwiązań projektowych na planowanym odcinku autostrady A4 z Tarnowa do Rzeszowa.

Ruszyły konsultacje w sprawie A4 Tarnów - Rzeszów
Wykonawca projektu budowlanego i wykonawczego autostrady A4 na odcinku Tarnów – Rzeszów, konsorcjum firm reprezentowane przez Complex Projekt Sp. z o. o. z Katowic, przeprowadzi w najbliższych dniach akcję informacyjną dla mieszkańców terenów położonych wzdłuż projektowanej autostrady. Pierwsze spotkania miały miejsce w dniu wczorajszym. Koniec konsultacji zaplanowano na 5 marca bieżącego roku. Spotkania informacyjne dotyczyć będą rozwiązań projektowych autostrady na terenach poszczególnych gmin. Informacji udzielał będzie projektant. W spotkaniach uczestniczyć będą również przedstawiciele rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Przedmiotowy odcinek jest częścią autostrady A4, znajdującej się w III korytarzu transportowym sieci TEN-T. Jej podstawowym zadaniem jest zapewnienie szybkiego i sprawnego połączenia komunikacyjnego w ruchu międzynarodowym na kierunku wschód-zachód. Budowa fragmentu trasy z Tarnowa do Rzeszowa pozwoli uaktywnić zubożałe pod względem gospodarczym tereny Polski Wschodniej oraz zmniejszyć ruch na istniejącej drodze krajowej nr 4, co skutkować będzie redukcją negatywnego oddziaływania ruchu drogowego na środowisko.

Inwestycję podzielono na kilka pododcinków: od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia (34,4 km), od węzła Dębica Pustynia do węzła Rzeszów Zachód (33,9 km), od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Centralny (3 km) i od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód (6,9 km). Cały fragment trasy będzie mieć długość około 78,3 km i będzie zlokalizowany na terenie województw małopolskiego i podkarpackiego.

Zakres robót obejmuje wykonanie drogi dwujezdniowej, czteropasmowej wraz z budową 99 obiektów inżynierskich, sześciu węzłów, Miejsc Obsługi Podróżnych, Punktów Poboru Opłat, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej, budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~romek 2009-03-02

Ostatnia decyzja w sprawie likwidacji Stoczni Szczecinskiej najwiekszego zakładu na Pomorzu zachodnim napawa lękiem.Wczesniej zlikwidowano Hutę.Cukrownie Zakłady Odzierzowe Odra Dana.Elektromontaz czy PZM najwiekszy Armator jeszcze działa,Fabryka Czekolady Stocznia Parnica.Panie Prezydencie Miasta ku czemu idziemy?

~romek 2009-03-02

dobre pytanie komu.Bedąc w szkole podchorazych w Sieradzu w 1980 roku w sierpniu na fali ogólnego odprezenia niektórzy panowie z kadry oficerskie wygłaszali ciekawe teori na temat zasad obowiazujacy przy wytyczaniu dróg badz ich naprawie.Z uwagi na istnienie teorii ze zbyt długie odcinki proste ułatwiaja atak z powietrza zakazano wykonywania lu prostowania licznych zakretów w rejonie rubiezy zachodnich tj Drawska Złocienca Wałcza.Ponadto drogi dojazdowe do zachodniej granicy powinny posiada szerokośc która łatwo mozna było zablokowac ustawiaja poprzecznie czołg.Tak sie działo z wszystkimi mostami na Odrze.W 1980 rok kadra w Sieradzu spekulowała kogo trzeba jeszcze odwólac z Rzadu aby nastapiło uspokojenie społeczne.Widziałe sierzantów wygrazajacych polityka opozycyjnym swoimi pistlecikami chyba TT wzór 1936.Ta banda społodziła pare tysiecy debilów ktorzy korzystaja z preferencj zajeli wysokie stanowiska w panswie PRL.Kiszczaki zamordysci mordercy SB .Ta stajnie nie została dokładnie oczyszczona

~szemaka 2009-03-02

do romka: ciekawe, komu może od lat zależeć, aby tereny, które przed II WŚ należały do NIemiec, a po wojnie przypadły Polsce, nie zostały gospodarczo , a zwłaszcza komunikacyjnie silnie powiązane z resztą kraju. to woła o pomstę do nieba, że w tej chwili szczecin ma lepsze połączenie drogowe z berlinem, niż z jakimkolwiek większym miastem w Polsce.

~romek 2009-02-28

od strony Stargardu Szczecinskiego czyli zjazdu dwóch tras bardzo istotnych DK20.DK10 prowadzono az do lat 90 waska drogą bez utwardzonych poboczy.Wydaje sie ze w tamtych czasach starano sie utrzymac konkurecyjność naszych przepraw promowych miało to zachecac 'turystów' z Szwecji do odwiedzin naszych knajp gdzie czekał wachlarzyk SB kow któryz chandlowali walutą.

~romek 2009-02-28

Szczecin jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce (3. miejsce pod względem zajmowanej powierzchni i 7. pod względem liczby ludności). Szczecin jest członkiem Unii Metropolii Polskich. Miasto jest centrum aglomeracji szczecińskiej, skupiającej okoliczne gminy i miasta.Misto które zawsze chciało odgrywać znaczacą role w kraju.To tutaj debiutowali znani wielcy piosenkarze ,zespól portowy Swinoujscie Szczecin przezucał najwięcej towaru .Tak sie składa ze wielkie pieniądze na inwestycje drogowe docierały do Gdanska,Poznania,Katowic,Warszawy tu jakoś nikt nie chciał inwestowac.Cały kregosłup miasta głowne urzedy miasta drogi powstały w latach 1900-1930.Powiew wolnosci gospodarczej na fali wydarzen grudniowych rozpoczętych przez ekipe Gierka doprowadził to zmian w dziedzine budowy w własciwie odbudowano udrozniono (wykonano elektryfikację tego odcinka bowiem cywilizacyjne rozwiazania konczyły sie na Poznaniu)linie kolejową Poznan Szczecin oraz Wrocław Szczecin wzdłuz Odry przygotowując te trasy do zwiekszonego tranzytu.Powstała w tym czasie druga nitka łączaca Autostradę A6 z Goleniowem jako DK6 która doklejono do istniejącej autostrady zaspując czesciowo głowny ciag Autostradowy.Ta jazda na skróty przy takim planowaniu swiadczył o posiadaniu newystarczajacych srodków .Dlaczego budowano ta DK6 skoro podstawowy wjazd do Szczecina od strony

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.