mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyły modernizacje w kujawsko-pomorskim

Ruszyły modernizacje w kujawsko-pomorskim

Po zimowej przerwie ruszyły prace remontowo - modernizacyjne na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim. Kontynuowana jest między innymi realizacja największej z siedmiu inwestycji drogowych współfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na wojewódzkich trasach nr 251 i 252. Modernizacja 62 kilometrów dróg pochłonie ponad 95 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia usprawni komunikację autostrady A1 i krajowej drogi nr 1, z krajową S 5.

Ruszyły modernizacje w kujawsko-pomorskim
Dotychczas za 35 mln zł, zrealizowano pierwszy etap inwestycji - powstało nowoczesne rondo w Żninie oraz zmodernizowano 21 kilometrów wojewódzkiej trasy:

• 9,5-kilometorwy odcinek drogi wojewódzkiej nr 251 pomiędzy Żninem i Młodocinem
• 12-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 pomiędzy Inowrocławiem i Radojewicami.

W ramach prac remontowych wykonanych w 2009 roku jezdnia na ponad 21-kilometrowym odcinku zyskała nową nawierzchnię, została utwardzona, a fragmentami także poszerzona. Przeprowadzone zostały także prace związane z poprawą odwodnienia jezdni. Zbudowano zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe, wzmocniono pobocza i utwardzono zjazdy do posesji. Ważną częścią inwestycji była także przebudowa skrzyżowania ulic: Dworcowej, 700-lecia i Gnieźnieńskiej w Żninie, w nowoczesne i bezpieczne rondo. Do zakończenia pierwszego etapu inwestycji zostały prace wykończeniowe w tym m.in.: namalowanie linii krawędziowych na trasie pomiędzy Żninem i Młodocinem oraz przestawienie niektórych słupów elektrycznych z Żninie.
 
W bieżącym i przyszłym roku zmodernizowane zostaną:

II etap - 2010 rok: 23,1 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 od Radojewic do Siniarzewa (gmina Zakrzewo, powiat aleksandrowski);

III etap - 2011 rok: 19-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 od Siniarzewa  do granic administracyjnych Włocławka.


Po zimowej przerwie rozpoczęła się wycinka drzew na drodze nr 252, w gminach Zakrzewo (powiat aleksandrowski) i Dąbrowa Biskupia (powiat inowrocławski). Jak tylko warunki pogodowe pozwolą drogowcy przystąpią do prac nad odwodnieniem jezdni, zajmą się odnową przepustów i rowów. W dalszej kolejności zaplanowano modernizację jezdni, wylanie nowej nawierzchni oraz wprowadzenie elementów poprawiających bezpieczeństwo podróżujących. Tegoroczne prace pochłoną 19 mln zł.

Inwestycje realizuje konsorcjum trzech firm: Drogi i Mosty - Henryk Boczek z Inowrocławia, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kobylarni oraz inowrocławski Alstal - Drogi.

Całkowity koszt inwestycji, zaplanowanej na lata 2009-2011, wynosi ponad 95 mln zł, Dofinansowanie z RPO WK-P to 36 mln zł, a pozostała kwota pochodzi z budżetu województwa.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~Jotgie 2010-03-05

Wychodzi, że będzie to tylko rewitalizacja nawierzchni. Na jakąś obwodnicę nie mamy co liczyć. Więc w Zakrzewie (wylot na Inowrocław) nadal będziemy przejeżdżać kilka metrów od szkoły. Poza tym odwrócił bym kolejność bo odcinek, przewidziany do remontu w 2011 okolice Brzezia) jest dużo gorszy, lecz z drugiej strony być może jest to związane z budową węzła autostradowego w okolicach Brzezia (w przecięciu z DW 252). Ciekawe, jak będzie rozwiązany odcinek od autostrady do wlotu do Włocławka (dr. nr 1). Bo zakrętów tam sporo a i wiadukt nad torami by się przydał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.