mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyły odbiory A1 pod Włocławkiem

Ruszyły odbiory A1 pod Włocławkiem

Na odcinku autostrady A1 od Czerniewic do Pikutkowa większość robót została już wykonana w 100%. powyższy odcinek stanowi sumę dwóch pierwszych odcinków autostrady i fragmentu odcinka III, stanowiąc tym samym aż 70% całej nowobudowanej trasy z Czerniewic do Kowala. Na pozostałym odcinku budowanej autostrady A1 kontynuowano prace na trasie głównej i obiektach mostowych.

Ruszyły odbiory A1 pod Włocławkiem
Na odcinku autostrady A1 od Czerniewic do Pikutkowa zostały wykonane niemal wszystkie prace. Trwa ustawianie ostatnich znaków pionowych, montaż ekranów akustycznych i barier ochronnych. Na ukończeniu są też prace porządkowe i wykończeniowe. Obecnie wszystkie wykonane roboty na trasie głównej są systematycznie odbierane przez odpowiednie służby i pracowników GDDKiA. Ma to na celu jak najszybsze udostepnienie kierowcom tego 45 km odcinka autostrady A1.

W minionym tygodniu na autostradzie z Czerniewic do Pikutkowa kończono prace na trasie głównej, na obiektach mostowych i przy montażu ekranów akustycznych. Wykonawca uzyskał też kamień milowy przekazując dokumentację umożliwiając tym samym wystąpienie GDDKiA z wnioskiem o warunkowe pozwolenie na użytkowanie pasa jezdnego autostrady do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowalnego. Na trasie trwają czynności odbiorowe prowadzone między innymi przez odpowiednie Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Policji, Powiatowe Inspektoraty Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Rozpoczęto również audyt z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na 45 kilometrowej trasie kontroli podlega 41 obiektów inżynierskich (5 z nich ma już pozwolenie na użytkowanie), ponad 200 km barier, 100 km ogrodzeń i siatek ochronnych, 56 zbiorników retencyjnych a także 20 km ekranów akustycznych i 25 tys. sztuk osłon przeciwolśnieniowych. Jak zapewnia GDDKiA zakończenie czynności odbiorowych planowane jest do 13 grudnia bieżącego roku.

Pozytywne protokoły odbiorów pozwolą na uzyskanie warunkowego pozwolenia na użytkowanie pasa jezdnego autostrady A1 od Czerniewic do Pikutkowa ( okolice Włocławka ). Warto przypomnieć, że powyższy odcinek stanowi sumę dwóch pierwszych odcinków autostrady i fragmentu odcinka III, stanowiąc tym samym aż 70% całej nowobudowanej trasy z Czerniewic do Kowala.

Na pozostałym odcinku budowanej autostrady A1 kontynuowano prace na trasie głównej i obiektach mostowych. Roboty prowadzono 7 dni w tygodniu i do późnych godzin nocnych.

Z uwagi na występujące jednak w tygodniu opady deszczu odwołano niektóre prace. Po ustaniu opadów prace były kontynuowane a dzięki wykorzystaniu nagrzewnicy i suszarki przy mniej korzystnych warunkach atmosferycznych można było prowadzić prace przy układaniu masy i wykonywaniu oznakowania poziomego.

Poniżej suma wykonania wszystkich dotychczasowych prac zarówno przez poprzedniego jak i obecnego Wykonawcę:
 
Odc I i II  ( Czerniewice – Odolion i Odolion – Brzezie )

Wszystkie elementy wymagane do uzyskania pozwolenia na użytkowanie zostały wykonane

 
Odc. III ( Brzezie - Kowal )
( na odcinku Brzezie - Pikutkowo większość prac została wykonana natomiast na odcinku od Pikutkowa do Kowala prace nadal są kontynuowane.

W najbliższym tygodniu planowane sa dalsze prace odbiorowe wszystkich wykonanych robót na trasie głównej od Czerniewic do Pikutkowa. Planowane są też dalsze roboty przy obiektach inżynierskich i kubaturowych. Kontynuowane będa roboty przy malowaniu oznakowania poziomego, montażu bramownic i oznakowania pionowego a także ekranów przeciwolśnieniowych i siatek ogrodzeniowych.

 
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Polskie drogi 2015-08-12

Komentuj:

~jumper 2013-12-11

20 km ekranów na 45 km odcinku A1 czyli średnio 22 % trasy obetonowane obustronnie ekranami akustycznymi . Nie wnikając w to, czy akurat tam właśnie ma to uzasadnienie - patrząc na to co dzieje się na innych budowanych drogach - widzę, że to nie jest proekologiczne, to jest kryminał. Dziwią się głowy gadające w pudełku że autostrady mamy najdroższe w Europie a pozwalamy sobie na takie przekręty . Jest mi cholernie przykro że moja Ojczyzna jest tak okradana .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando