mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyły prace przy budowie S17 Lublin - Piaski

Ruszyły prace przy budowie S17 Lublin - Piaski

Ruszyły już prace przy budowie pierwszego odcinka drogi ekspresowej S17 na Lubelszczyźnie. Drwale rozpoczęli wycinkę drzew rosnących wzdłuż drogi krajowej nr 17 pomiędzy Lublinem i Piaskami. Pomiary prowadzą również geodeci. Z kolei właściciele nieruchomości wydają działki zajmowane pod budowę przyszłej trasy ekspresowej.

Ruszyły prace przy budowie S17 Lublin - Piaski
Zanim wykonawca inwestycji, Budimex, będzie mógł rozpocząć właściwe prace budowlane trzeba wyciąć ponad dziewięć tysięcy drzew. W terenie pracują ekipy geodetów, a na przełomie stycznia i lutego rozpocznie się wbijanie pali pod przyszłe obiekty inżynieryjne.

Trwa również przejmowanie nieruchomości przewidzianych pod budowę trasy ekspresowej. Co ciekawe prawie wszyscy właściciele działek zabudowanych już je wydali i przenoszą się do lokali zamiennych zapewnionych przez GDDKiA. Taka szybka decyzja zapewni im skorzystanie z dodatkowych bonusów w postaci zwiększonej o 5 proc. wyceny nieruchomości i 10 tyś. zł na przeprowadzkę.

Niestety, zdarzają się sytuacje w których właściciele nieruchomości niezabudowanych nie zgadzają się na ich wydanie. Jeśli nie zmienią zdania to muszą się liczyć z wszczęciem postępowania egzekucyjnego. W efekcie nie otrzymają dodatkowych bonusów i będą musieli ponieść koszty postępowania - infromuje GDDKiA. - Do Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły odwołania od zezwolenia na realizację inwestycji drogowej co niestety opóźni wypłatę odszkodowań nie tylko dla osób składających odwołanie ale dla wszystkich właścicieli nieruchomości przejmowanych pod budowę drogi ekspresowej. Biegli rzeczoznawcy powołani przez Urząd Wojewódzki będą mogli rozpocząć szacowanie wartości nieruchomości dopiero po rozpatrzeniu odwołań przez Ministerstwo Infrastruktury - dodają drogowcy.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~Cieszymy się bardzo ze kiedys będzie nowa trasa 2011-01-21

ale już w tej chwili , przez budowę Lotniska ... pod Świdnikiem nie jest przejezdna droga Lublin- Mełgiew .. a na odcinku Lublin -Piaski .... jest juz dosc tłoczno . Nie zapewniono tras zastepczych ..

~mmm 2011-01-18

Panie dziennikarzu - skrót od tysięcy to "tys." a nie "tyś." Tyś niedouczon.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?