mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyły przetargi na A2 i A1?

Ruszyły przetargi na A2 i A1?

Został zakończony pierwszy z trzech etapów postępowań przetargowych na budowę odcinków autostrady A2 Stryków-Konotpa (95 km) i autostrady A1 Stryków-Pyrzowice (180 km) – poinformowała GDDKiA. Sektor transportu zakłada, prace budowlane ruszą w drugim kwartale 2008 roku.

Ruszyły przetargi na A2 i A1?

Z dziewięciu konsorcjów, które startowały w obu przetargach komisja wyłoniła po trzy i będą one zaproszone do składania ofert w II etapie postępowania.

Do dalszego postępowania przetargowego dla odcinka A2 Stryków – Konotopa zostali zaproszeni: Grupa A2W (Bilfinger Berger BOT GmbH, Brisa A-EdP S.A., Bank Millenium S.A., MSF SGPS S.A., Macquarie Bank Ltd.), Autostrada Południe S.A. (Budimex S.A., Cintra S.A., Ferrovial Agroman S.A.) oraz Autostrade i Stalexport (Autostrade S.p.A., Stalexport Autostrada, Dolnośląska S.A. Stalexport S.A.).

W przetargu na budowę odcinka autostrady A1 Stryków – Pryrzowice wyłonieni zostali: Grupa A1 (Bilfinger Berger BOT GmbH, Brisa, Bank Millenium S.A., MSF, Macquire Bank Ltd.), Autostrada Centralna (A-WAY GmbH, Strabag AG, EGIS Projekt S.A., Hochtief PPP Solutions GmbH, Mota Engil SGPS S.A.) i Autostrada Południe (Budimex S.A., Cintra, Ferrovial Agroman).

„Do końca lutego 2007 roku przygotowane zostaną Informacje o Warunkach Przetargu, dla zakwalifikowanych spółek. Termin składania ofert nie powinien być krótszy niż sześć miesięcy. Ocena ofert oraz negocjacje umów o budowę i eksploatacje autostrad są możliwe do przeprowadzenia w terminie nie dłuższym niż trzy miesiące. Podpisanie umów dla każdego z odcinków nastąpi na początku czwartego kwartału 2007 r., a prace budowlane ruszą w drugim kwartale 2008 roku” – przewiduje sektor transportu.

Przeczytaj także:

Autostrada A2 w polu (2006-12-11)

Kto zbuduje A1 Grudziądz – Toruń? (2006-12-12)

‘Za drogo’- unieważnione przetargi na krajową „siódemkę” (2006-12-06)

Obwodnica Wrocławia A8 będzie szersza (2006-12-12)

 

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 w polu

Autostrada A2 w polu

Polskie drogi 2006-12-11

Kto zbuduje A1 Grudziądz – Toruń?

Kto zbuduje A1 Grudziądz – Toruń?

Polskie drogi 2006-12-12

Komentuj:

~Łuki 2007-04-04

Zgadzam się z tymi, którzy obserwują, że w Polsce coś zaczyna się zmieniać. Jeżdżę dużo po kraju i widze, że jeśli chodzi o drogi, to jest to jeden wielki plac budowy. Do tej pory można było zobaczyć tylko dziury w jezdni. W końcu ktoś zaczyna o to wszystko dbać a nie szukać zysku dla siebie i swoich kolesi.

~Andrzej 2007-02-13

mam pytanie wie ktoś moze jakie były by korzyści z faktu przeciecia sie A1 i A2 w centrum polski potrzebuje odowiedzi.. dzieki z góry

~seb 2006-12-21

Zaraz przyjdzie jakiś POwiec i was wyzwie od moherów i idiotów, zapewne młody i inteligentny (a jakże! Przecież głosując na PO dostajesz się do elyytarnego grona "wykształciuchów") ROTFL! :D Mnie czasami PiS i cała tak koalicja denerwuje i to mocno, ale jest to moim zdaniem i tak najlepszy rząd od 17 lat, pokazują, że coś robią, po swojemu, ale bez kompleksów i wiecznego malkontenctwa. Z dobrych rządów to jeszcze gabinet Belki mi się podobał, chłop przegonił troche tych karierowiczów z PZPRu, brał ludzi którzy się na czymś znali, z lewa i prawa. Szacunek dla niego.

~bob budowniczy 2006-12-15

generalnie jestem za przywroceniem A8 i zastanowieniem sie co z droga nr6 nie wiem jaki tam jest ruch ale gdyby wybudowac s6 to gdansk (i krolewiec) bylby polaczony ze szczecinem i dalej z berlinem - to chyba powiekszyloby przewozy z portow w 3miescie a moze rozbudowaly sie troszke porty w miastach posrednich a i moze zagraniczni turysci chcieli by przyjezdzac nad polskie morze (i na suwalki!) bo w koncu bylby do niego dostep z zachodu. a generlanie pomorze nie jest najbogatsze i chyba duzo im daje turystyka

~grzybek 2006-12-15

hehe, pomyliłem się, sorki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.