mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyły przetargi na A2 i A1?

Ruszyły przetargi na A2 i A1?

Został zakończony pierwszy z trzech etapów postępowań przetargowych na budowę odcinków autostrady A2 Stryków-Konotpa (95 km) i autostrady A1 Stryków-Pyrzowice (180 km) – poinformowała GDDKiA. Sektor transportu zakłada, prace budowlane ruszą w drugim kwartale 2008 roku.

Ruszyły przetargi na A2 i A1?

Z dziewięciu konsorcjów, które startowały w obu przetargach komisja wyłoniła po trzy i będą one zaproszone do składania ofert w II etapie postępowania.

Do dalszego postępowania przetargowego dla odcinka A2 Stryków – Konotopa zostali zaproszeni: Grupa A2W (Bilfinger Berger BOT GmbH, Brisa A-EdP S.A., Bank Millenium S.A., MSF SGPS S.A., Macquarie Bank Ltd.), Autostrada Południe S.A. (Budimex S.A., Cintra S.A., Ferrovial Agroman S.A.) oraz Autostrade i Stalexport (Autostrade S.p.A., Stalexport Autostrada, Dolnośląska S.A. Stalexport S.A.).

W przetargu na budowę odcinka autostrady A1 Stryków – Pryrzowice wyłonieni zostali: Grupa A1 (Bilfinger Berger BOT GmbH, Brisa, Bank Millenium S.A., MSF, Macquire Bank Ltd.), Autostrada Centralna (A-WAY GmbH, Strabag AG, EGIS Projekt S.A., Hochtief PPP Solutions GmbH, Mota Engil SGPS S.A.) i Autostrada Południe (Budimex S.A., Cintra, Ferrovial Agroman).

„Do końca lutego 2007 roku przygotowane zostaną Informacje o Warunkach Przetargu, dla zakwalifikowanych spółek. Termin składania ofert nie powinien być krótszy niż sześć miesięcy. Ocena ofert oraz negocjacje umów o budowę i eksploatacje autostrad są możliwe do przeprowadzenia w terminie nie dłuższym niż trzy miesiące. Podpisanie umów dla każdego z odcinków nastąpi na początku czwartego kwartału 2007 r., a prace budowlane ruszą w drugim kwartale 2008 roku” – przewiduje sektor transportu.

Przeczytaj także:

Autostrada A2 w polu (2006-12-11)

Kto zbuduje A1 Grudziądz – Toruń? (2006-12-12)

‘Za drogo’- unieważnione przetargi na krajową „siódemkę” (2006-12-06)

Obwodnica Wrocławia A8 będzie szersza (2006-12-12)

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Wrocławia A8 będzie szersza

Obwodnica Wrocławia A8 będzie szersza

Polskie drogi 2006-12-12

Kto zbuduje A1 Grudziądz – Toruń?

Kto zbuduje A1 Grudziądz – Toruń?

Polskie drogi 2006-12-12

Komentuj:

~Łuki 2007-04-04

Zgadzam się z tymi, którzy obserwują, że w Polsce coś zaczyna się zmieniać. Jeżdżę dużo po kraju i widze, że jeśli chodzi o drogi, to jest to jeden wielki plac budowy. Do tej pory można było zobaczyć tylko dziury w jezdni. W końcu ktoś zaczyna o to wszystko dbać a nie szukać zysku dla siebie i swoich kolesi.

~Andrzej 2007-02-13

mam pytanie wie ktoś moze jakie były by korzyści z faktu przeciecia sie A1 i A2 w centrum polski potrzebuje odowiedzi.. dzieki z góry

~seb 2006-12-21

Zaraz przyjdzie jakiś POwiec i was wyzwie od moherów i idiotów, zapewne młody i inteligentny (a jakże! Przecież głosując na PO dostajesz się do elyytarnego grona "wykształciuchów") ROTFL! :D Mnie czasami PiS i cała tak koalicja denerwuje i to mocno, ale jest to moim zdaniem i tak najlepszy rząd od 17 lat, pokazują, że coś robią, po swojemu, ale bez kompleksów i wiecznego malkontenctwa. Z dobrych rządów to jeszcze gabinet Belki mi się podobał, chłop przegonił troche tych karierowiczów z PZPRu, brał ludzi którzy się na czymś znali, z lewa i prawa. Szacunek dla niego.

~bob budowniczy 2006-12-15

generalnie jestem za przywroceniem A8 i zastanowieniem sie co z droga nr6 nie wiem jaki tam jest ruch ale gdyby wybudowac s6 to gdansk (i krolewiec) bylby polaczony ze szczecinem i dalej z berlinem - to chyba powiekszyloby przewozy z portow w 3miescie a moze rozbudowaly sie troszke porty w miastach posrednich a i moze zagraniczni turysci chcieli by przyjezdzac nad polskie morze (i na suwalki!) bo w koncu bylby do niego dostep z zachodu. a generlanie pomorze nie jest najbogatsze i chyba duzo im daje turystyka

~grzybek 2006-12-15

hehe, pomyliłem się, sorki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando