mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyły przetargi na budowę siódemki i szesnastki

Ruszyły przetargi na budowę siódemki i szesnastki

Ruszyły przetargi na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S-7 (Miłomłyn-Ostróda Północ i Ostróda Południe-Olsztynek) oraz fragmentu drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich w woj. warmińsko-mazurskim. Do końca 2009 roku olsztyński oddział GDDKiA planuje jeszcze ogłosić przetargi na budowę odcinka drogi ekspresowej S-7 Nidzica – Napierki oraz budowę obwodnicy Ełku w ciągu drogi krajowej nr 16.

Ruszyły przetargi na budowę siódemki i szesnastki

Postępowanie przetargowe będzie składać się z dwóch etapów. W pierwszym wykonawcy chcący wystartować w przetargu złożą wnioski, w których zaprezentują swój potencjał kadrowy, techniczny i ekonomiczny oraz doświadczenie. Do wybranych w pierwszym etapie wykonawców GDDKiA wyśle zaproszenia do składania ofert cenowych. Zakończenie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcami planowane jest na wiosnę przyszłego roku – informuje GDDKiA oddział w Olsztynie.

Rozbudowa drogi krajowej nr 16 na odcinku Biskupiec-Borki Wielkie polegać będzie na przebudowie jednojezdniowej na długości ponad 8 km do przekroju dwujezdniowego klasy GP. Większa część projektowanej trasy przebiegnie po nowym terenie. Istniejąca obecnie droga krajowa nr 16 na przeważającej długości stanowić będzie drogę serwisową. Zakres inwestycji poza rozbudową drogi krajowej nr 16 do przekroju dwujezdniowego obejmie również budowę dróg serwisowych, dojazdowych i gospodarczych, remont dróg lokalnych, budowę węzła dwupoziomowego w rejonie wioski Borki Wielkie oraz budowę obiektów inżynierskich (wiaduktów, przejazdów gospodarczych, przejść dla zwierząt, przepustów). W celu ochrony przed hałasem ustawionych zostanie 1820 m ekranów akustycznych o wysokości 4 m.

Zadanie potrwa 15 miesięcy od daty rozpoczęcia z wyłączeniem okresu zimowego (od 15 grudnia do 15 marca).

Budowa drogi ekspresowej S7 Elbląg - Olsztynek, na odcinku Miłomłyn - Ostróda Północ na długości ponad 9 km pokrywa się z istniejącym korytarzem drogi krajowej nr 7. Początek projektowanej drogi znajduje się na początku obwodnicy Miłomłyna, zaś koniec będzie się łączył z projektowanym północnym odcinkiem obwodnicy Ostródy.

Zakres inwestycji obejmuje: budowę odcinka drogi ekspresowej dwujezdniowej, dróg gospodarczych, serwisowych i zbiorczych, przebudowę węzłów "Winiec" i "Tarda", budowę 5 obiektów umożliwiających przejazd pod drogą S7, w tym dwie estakady, budowę dwóch mostów nad Kanałem Elbląskim i nad Jeziorem Piławki, budowę urządzeń ochrony środowiska, w tym ekoduktu nad drogą ekspresową, ekranów akustycznych.

Termin realizacji zadania to koniec maja 2012r.

Budowa drogi ekspresowej S7 Elbląg - Olsztynek na odcinku Ostróda Południe - Olsztynek. Trasa drogi ekspresowej na całej długości ponad 20 km biegnie nowym śladem, a na końcowym odcinku w sąsiedztwie istniejącego korytarza drogi krajowej nr 7. Początek projektowanego odcinka drogi znajduje się w rejonie miejscowości Górka, zaś koniec w miejscowości Świętajny.

Zakres inwestycji obejmuje: budowę odcinka drogi ekspresowej dwujezdniowej, budowę dróg gospodarczych, serwisowych i zbiorczych; budowę węzła tymczasowego; budowę węzła "Rychnowo"; budowę 16 obiektów inżynierskich, w tym 3 estakad nad doliną Drwęcy; budowę urządzeń ochrony środowiska, w tym ekoduktu nad drogą ekspresową, ekranów akustycznych.

Inwestycja powinna zakończyć się pod koniec maja 2012 roku.


Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~dpl1000 2009-12-07

~3m.zastanawiam sie Panie kolego i za nic nie moge wymyslec,bo w malopolsce niemal wszystkie krajowki wyremontowane,A4 sukcesywnie przedluzana,zaczynaja budowac S7 fragment obwodnicy,a co takiego masz wybydowanego na mazurach.Wytlumacz mi roznice prosze,bo chyba nadajemy na roznych falach.pzdr

~3m 2009-12-07

~dpl1000 a Ty się zastanów z czego wynika większa ilość dróg szybkiego ruchu w okolicach Krakowa i na południu Polski ogółem. Myślisz, że to zasługa sprawnie działającego tamtejszej DDKiA ? Wg mnie olsztyński oddział działa bardzo sprawnie w stosunku do większości w Polsce. Pozdrawiam

~dpl1000 2009-12-06

Takie pytanie osskaa,co ty sie tak wzniecasz nad kazda inwstycja rozpoczeta w "olsztynskim", nie mowie, ze zle pracuja,ale na pewno nie sa powyzej sredniej krajowej,a juz napewno nie wyzej Krakowa.Porownaj Wasc ilosc drog szybkiego ruchu uzytkowanych,w budowie i przygotowaniu w malopolsce i na mazurach i sie wiecej nie osmieszaj.

~Marcinos 2009-12-04

Jedynie przetarg jednego fragmentu tego odcinka S5, mianowicie Gniezno - Mielno, a nie Żnin.

~Jotgie 2009-12-03

Ruszył także proces przetargowy na odcinek S5 Gniezno (Mielno) - Żnin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.