mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszyły remonty dróg krajowych na Śląsku

Ruszyły remonty dróg krajowych na Śląsku

Trwają remonty dróg krajowych na Śląsku. - Podczas planowanych remontów poprawiamy stan nawierzchni na odcinkach dróg o długości ponad 80 km dróg za wartość około 15,5 mln zł. Po wykonanych w ostatnim okresie remontach nawierzchni na autostradzie przyszedł czas na drogi ekspresowe i krajowe -  informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Ruszyły remonty dróg krajowych na Śląsku
Jak obiecują drogowcy prace remontowe w znacznej mierze realizowane będą w weekendy, tak aby mniejsze natężenie ruchu w tym okresie przełożyło się również na mniejsze opóźnienia w czasie przejazdu po remontowanym odcinku drogi. Tam gdzie warunki terenowe i zakres robót pozwoli prace będą wykonywane nocą. Remonty będą wykonywane w dwóch technologiach: „mikordywanika” oraz tradycyjnej polegającej na sfrezowaniu istniejących zdegradowanych już warstw bitumicznych nawierzchni i w ich miejsce ułożeniu nowych o odpowiednich parametrach technicznych.

Prace rozpoczęły się od remontu drogi krajowej nr 94 na dwóch odcinkach. Pierwszy odcinek na przebiegu drogi przez miejscowość Toszek, następnie od Toszka do gr. województwa. Łącznie na obu odcinkach wyremontowane zostanie ponad 5 km drogi. Roboty rozpoczęto w dniu 04.09.2013 r. Będą one wykonywane połówkami jezdni. Wprowadzono ruch wahadłowy. Oprócz zastosowanego oznakowania na czas robót, odbywa się ręczne kierowanie ruchem. Planowane zakończenie robót 30.09.2013 r.

W dniach 5-30.09.2013 r. prowadzony jest remont na drodze krajowej nr 1 na odc. od gr. woj. łódzkiego/śląskiego - m. Częstochowa, o długości 19 km. Zakres prac obejmuje wykonanie „mikrodywanika” na lewym pasie jezdni drogi na odcinku m. Madalin – gr. m. Częstochowa, oraz na prawym pasie (odcinkami) relacji m. Częstochowa -gr. woj. łódzkiego/śląskiego. Mikordywaniki przeznaczone są głównie do wykonywania cienkich warstw ścieralnych oraz wyrównawczych nawierzchni dróg, jako zabieg utrzymaniowy w celu poprawy jej cech, zwłaszcza szorstkości i szczelności. - Przewidujemy wprowadzenie organizacji ruchu polegającej na jednostronnym zawężeniu jezdni drogi do jednego pasa ruchu - zaznacza GDDKiA.

Na południu województwa śląskiego planowane jest wykonanie remontu odcinka drogi ekspresowej nr S1 od m. Świętoszówka do m. Pogórze. Planowa realizacja prac w terminie od dnia 09.09.2013 r. do dnia 25.10.2013 r. Roboty prowadzone będą na obu jezdniach w kilku miejscach (tam gdzie warstwa ścieralna uległa największej degradacji) w związku z czym konieczne będzie częściowe (odcinkowe) przełożenie ruchu na drugą jezdnię – wymusza to fakt wymiany warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. Łącznie powierzchnia wykonanego remontu nawierzchni na DK1 i S1 w tym rejonie wyniesie ok. 27 tys. m2.

W drugiej połowie września br. wystartuje remont drogi ekspresowej nr S1 na odcinku Sosnowiec - Jaworzno – Mysłowice, na jezdni relacji Mysłowice–Sosnowiec, na długości prawie 2 km. Zmiana organizacji polegać ędzie na jednostronnym zawężeniu jezdni drogi do jednego pasa ruchu.


Jednocześnie w terminie od dnia 09.09.2013 r. do dnia 30.09.2013 r. ruszy remont nawierzchni na obu jezdniach drogi krajowej nr 1 w m. Czechowice-Dziedzice. - W związku ze zlokalizowaniem odcinka pomiędzy skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną, na których występuje dość duży ruch poprzeczny oraz brak możliwości wytyczenia objazdów roboty prowadzone będą połówkami jezdni równocześnie w obu kierunkach. Roboty prowadzone będą również w porze nocnej (zwłaszcza frezowanie wyeksploatowanej wierzchniej warstwy ścieralnej nawierzchni)- informuje GDDKiA.
 

Ponadto na odcinku drogi krajowej nr 1 od m. Zabijak do m. Dąbrowa Górnicza wykonywany będzie remont nawierzchni w miejscach ich największego wyeksploatowania. Na wszystkich odcinkach robót planowane jest wprowadzenie zawężenia do jednego pasa ruchu. Roboty prowadzone będą porą dzienną z wykorzystaniem okresu weekendowego. Przewidywany termin rozpoczęcia i zakończenia robót – od połowy września do połowy listopada.

 
Tematy w artykule: drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

2+1, czyli rewolucja na polskich drogach

2+1, czyli rewolucja na polskich drogach

Polskie drogi 2015-09-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.