mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rybnik: Przebudowa ul. Niepodległości

Rybnik: Przebudowa ul. Niepodległości

Ulica Niepodległości w Rybniku przejdzie przebudowę. Remont wraz z budową nowego mostu wykona Skanska. Wartość inwestycji to 4,6 mln zł brutto.

Rybnik: Przebudowa ul. Niepodległości
Prace na ulicy Niepodległości w Rybniku rozpoczną się w połowie września. Przebudowa zakończy się w maju przyszłego roku.

Inwestycja Urzędu Miasta Rybnik obejmuje przebudowę ponad 700 m ulicy Niepodległości, w tym budowę nowego obiektu mostowego.

- Obecny most nad potokiem Radziejowskim jest w złym stanie technicznym, dlatego też konieczne jest jego całkowite wyburzenie i budowa nowego obiektu – mówi Adrian Duda, Menadżer Projektu, Skanska.

Poza budową nowego obiektu mostowego w ciągu ulicy Niepodległości w Rybniku, Skanska wykona też przebudowę 729 metrów ulicy. – Prace drogowe będą polegały na sfrezowaniu starej nawierzchni, wykonaniu nowej  podbudowy drogi, a następnie ułożeniu nowej nawierzchni asfaltowej – wyjaśnia Adrian Duda. W ramach inwestycji powstaną nowe krawężniki, chodniki z kostki brukowej, zjazdy i bariery ochronne. Skanska wykona też umocnienie dna potoku Radziejowskiego narzutem kamiennym. Ponadto umocnione zostaną  skarpy potoku.

Prace na ulicy Niepodległości w Rybniku rozpoczną się od rozbiórku dotychczasowego obiektu mostowego. Oznacza to, że przez cały okres trwania inwestycji, czyli do maja przyszłego roku, nie będzie przejazdu przez przebudowywany fragment ulicy Niepodległości.

Na czas prac wyznaczone zostały objazdy. – Są one poprowadzone ulicami Wodzisławską, Śląska, 1 Maja i Świerklańską – dodaje Adrian Duda.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana rok przed terminem

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana...

Polskie drogi 2014-12-16

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z dofinansowaniem

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z...

Polskie drogi 2014-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.