mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rybnik bogaty w ronda

Rybnik bogaty w ronda

Rybnik planuje budowę sześciu nowych rond. Obecnie działa ich w mieście trzydzieści. Duża liczba rond w mieście to przemyślane rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo.

Rybnik bogaty w ronda
Ronda w Rybniku powstawały głównie na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Znacznie usprawniły ruch. Kierowca przed wjazdem na rondo musi zwolnić lub zahamować. Nawet jeśli dojdzie do kolizji, to kończy się na drobnych stłuczkach a nie ma ofiar w ludziach.

Najstarsze z serii rybnickich rond wybudowano w 1992 roku. Nazwa Mazamet pochodzi od miasta partnerskiego we Francji. To właśnie z doświadczeń francuskich miast korzystano planując organizację ruchu. Rybnik ma europejskie kontakty, współpracuje z czternastoma miastami i regionami partnerskimi. Honoruje je nazwami rond. I tak kierowcy jeżdżą po Wileńskim, Irlandzkim, Lievin, Dorsten, Szolnok itd. Największe jest Wileńskie o średnicy około 78 metrów. Wykorzystano również nazwy zwyczajowo przyjęte przez mieszkańców, najczęściej wskazujące kierunek jazdy do najbliższych miejscowości.

W planach są kolejne ronda. Trzy zostaną zbudowane na ulicy Żorskiej, pomiędzy rondem Boguszowickim a granicą miasta z Żorami. Kolejne maja być na ulicy Prostej i na skrzyżowaniu ulic Tkoczów i Małachowskiego. Następne powstaną w ciągu budowanej obwodnicy.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~Jotgie 2011-01-23

Ronda to dobre rozwiązanie! W mojej miejscowości (Złotów, płn. wlkp) jest ich 6 szt i w tym roku powstanie 7-me. Czyli w moim Małym Miasteczku daje to 3166 osób/rondo a w Rybniku wychodzi 4700 mieszk./rondo a więc Złotów zdecydowanie prowadzi i to chyba najlepszy wynik w Polsce!... Taki w zasadzie nic nie znaczący wynik...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman