mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rybnik: zamknięte rondo na DK 78

Rybnik: zamknięte rondo na DK 78

Od czwartku, 12 maja planowane jest kilkutygodniowe zamknięcie Ronda Wodzisławskiego (DK 78) w Rybniku. Zamknięcie ronda związane jest z remontem jego nawierzchni, wykonywanym w ramach kolejnego etapu zadania „Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę DK 78”.

Rybnik: zamknięte rondo na DK 78
Wyznaczono objazdy:

• Objazd 78 Gliwice:
ulicą Wodzisławską (DK 78) przez Rondo Płn. Irlandzkie, ulicą Obwiednia Południowa przez Rondo Lievin, ulicą Raciborską (DW 935) do ulicy Kotucza (DK 78, DW 935),
• Objazd 78 Chałupki:
ulicą Kotucza (DK 78, DW 935), ulicą Raciborską (DW 935) przez Rondo Lievin, ulicą Obwiednia Południowa przez Rondo Płn. Irlandzkie do ulicy Wodzisławskiej (DK 78),
• Objazd Centrum:
Rondo Płn. Irlandzkie, ulicą Obwiednia Południowa przez Rondo Chwałowickie do  ulicy 3-go Maja.

Pierwsza część realizacji projektu, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, dotyczy przebudowy DK 78 na odcinku od ronda Wodzisławskiego do ronda Dorsten (1,18 km), ul. Reymonta i ul. Kotucza oraz wiaduktu nad koleją w ciągu ul. Gliwickiej.Termin wykonania przedmiotu umowy mija 30 października 2011 r. Wartość brutto zadania to  15,3 mln zł z czego 85% pokryje UE, w ramach  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
W ramach zadania planowana jest również przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Gliwickiej – tutaj jednak na czas prac zbudowany zostanie wiadukt tymczasowy.

Druga część zadania (nieobjęta poniedziałkową umową) dotyczyć będzie przebudowy DK 78 – ul. Wodzisławskiej, na odcinku od granicy Rybnika z Radlinem do ronda Północnoirlandzkiego, na długości 3,98 km.
   
Całkowita wartość projektu „Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę DK 78 w Rybniku”, określona w umowie o dofinansowanie to przeszło 40 mln zł, z czego przeszło 34 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Po zrealizowaniu całego projektu nośność nawierzchni przebudowanych dróg wzrośnie do 115 kN/oś, a nośność wiaduktu zostanie podniesiona i będzie odpowiadała klasie A (50 t).

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.