mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rybnik: zamknięte rondo na DK 78

Rybnik: zamknięte rondo na DK 78

Od czwartku, 12 maja planowane jest kilkutygodniowe zamknięcie Ronda Wodzisławskiego (DK 78) w Rybniku. Zamknięcie ronda związane jest z remontem jego nawierzchni, wykonywanym w ramach kolejnego etapu zadania „Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę DK 78”.

Rybnik: zamknięte rondo na DK 78
Wyznaczono objazdy:

• Objazd 78 Gliwice:
ulicą Wodzisławską (DK 78) przez Rondo Płn. Irlandzkie, ulicą Obwiednia Południowa przez Rondo Lievin, ulicą Raciborską (DW 935) do ulicy Kotucza (DK 78, DW 935),
• Objazd 78 Chałupki:
ulicą Kotucza (DK 78, DW 935), ulicą Raciborską (DW 935) przez Rondo Lievin, ulicą Obwiednia Południowa przez Rondo Płn. Irlandzkie do ulicy Wodzisławskiej (DK 78),
• Objazd Centrum:
Rondo Płn. Irlandzkie, ulicą Obwiednia Południowa przez Rondo Chwałowickie do  ulicy 3-go Maja.

Pierwsza część realizacji projektu, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, dotyczy przebudowy DK 78 na odcinku od ronda Wodzisławskiego do ronda Dorsten (1,18 km), ul. Reymonta i ul. Kotucza oraz wiaduktu nad koleją w ciągu ul. Gliwickiej.Termin wykonania przedmiotu umowy mija 30 października 2011 r. Wartość brutto zadania to  15,3 mln zł z czego 85% pokryje UE, w ramach  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
W ramach zadania planowana jest również przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Gliwickiej – tutaj jednak na czas prac zbudowany zostanie wiadukt tymczasowy.

Druga część zadania (nieobjęta poniedziałkową umową) dotyczyć będzie przebudowy DK 78 – ul. Wodzisławskiej, na odcinku od granicy Rybnika z Radlinem do ronda Północnoirlandzkiego, na długości 3,98 km.
   
Całkowita wartość projektu „Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę DK 78 w Rybniku”, określona w umowie o dofinansowanie to przeszło 40 mln zł, z czego przeszło 34 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Po zrealizowaniu całego projektu nośność nawierzchni przebudowanych dróg wzrośnie do 115 kN/oś, a nośność wiaduktu zostanie podniesiona i będzie odpowiadała klasie A (50 t).

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Citroen C-Elysee po nowemu
Citroen C-Elysee po nowemu
Po 4 latach od debiutu Citroen odświeża swojego budżetowego sedana. C-Elysée dostał nowy wygląd i dostęp do mobilnych usług. Auto na rynek trafi w pierwszym kwartale 2017 r.