mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Podczas IV Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie minister infrastruktury i budownictwa zapowiedział dokończenie budowy drogi ekspresowej S3 wraz w obwodnicą tego miasta i budową tunelu Police-Święta.

Rząd dokończy budowę drogi S3
Minister Infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapowiedział, że rząd zamierza połączyć polskie porty z południem Europy. Pomoże w tym dokończenie realizacji drogi ekspresowej S3. Trasa ma strategiczne znaczenie dla komunikacji w zachodniej Polsce, ale jest także ważną drogą europejską znajdującą się w ciągu E65.

Ostatni odcinek S3 Bolków - Lubawka połączy trasy wiodące na południowe granice Polski i Czechy. W tej chwili najbardziej optymalną trasą do portów morskich jest droga przez Niemcy, gdzie drogi prowadzą do portu w Rostoku.

Porty w Szczecinie i Świnoujściu mają dobrze rozbudowany system połączeń z transportem lądowym. Znajdują się one w Transeuropejskiej Sieci Transportowej TENT-T. Porty mają dogodne połączenia kolejowe korzystające z „magistrali nadodrzańskiej”, która łączy je z przemysłowymi ośrodkami zachodniej i południowej Europy.

Droga ekspresowa S3 o długości ok. 470 km długości połączy Świnoujście z Czechami na granicy w Lubawce. W tej chwili realizowany jest prawie 120 km odcinek z Nowej Soli przez Lubin, Legnicę, Jawor do Bolkowa. Cała inwestycja pochłonie prawie 3,2 mld zł. Planowane włączenie wszystkich fragmentów do ruchu nastąpi w 2018 roku.

Podobne wiadomości:

DS 3 Givenchy Le MakeUp - modniś z Paryża

auto motor i sport 2016-05-10

DS 3 od Givenchy zostanie pokazany podczas imprezy DS World Paris, która rozpocznie się 10 maja i potrwa do 7 czerwca. DS 3 Givenchy Le MakeUp będzie bardzo rzadkim widokiem na ulicach.

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~asasseloo 2016-06-25

super, potrzeba tej S3 i niech szybko budują!!!!

~jumper 2016-06-23

Ot populizm... Ledwo DŚU na odcinek S3 do Lubawki wydali a tu huczne zapowiedzi ekspresowej obwodnicy Szczecina wraz z tunelem koło Polic. Ręce opadają. Gdyby nie fakt że ogłupiona piwskiem i telewizornią szara breja uwierzy w tą kiełbaskę - powiedziałbym że to większy ignorant niż jego poprzednicy z POPISU. Ale to mędrzec jest - obiecanki to podstawa sondaży pokazywanych w telewizorni dla brei która przy piwku zastanawia się co to są te procenty poparcia i dlaczego nie kopią. PS. No chyba, że to Niemcy nakazali wybudować tą drogę żeby turyści z Kraju Rad mieli łatwiejszy dostęp do wybrzeża na Ostpommern. Tak jak kazali odbudować S22 potrzebną tylko ichnim tirom do handlu z Rosją.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.