mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Podczas IV Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie minister infrastruktury i budownictwa zapowiedział dokończenie budowy drogi ekspresowej S3 wraz w obwodnicą tego miasta i budową tunelu Police-Święta.

Rząd dokończy budowę drogi S3
Minister Infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapowiedział, że rząd zamierza połączyć polskie porty z południem Europy. Pomoże w tym dokończenie realizacji drogi ekspresowej S3. Trasa ma strategiczne znaczenie dla komunikacji w zachodniej Polsce, ale jest także ważną drogą europejską znajdującą się w ciągu E65.

Ostatni odcinek S3 Bolków - Lubawka połączy trasy wiodące na południowe granice Polski i Czechy. W tej chwili najbardziej optymalną trasą do portów morskich jest droga przez Niemcy, gdzie drogi prowadzą do portu w Rostoku.

Porty w Szczecinie i Świnoujściu mają dobrze rozbudowany system połączeń z transportem lądowym. Znajdują się one w Transeuropejskiej Sieci Transportowej TENT-T. Porty mają dogodne połączenia kolejowe korzystające z „magistrali nadodrzańskiej”, która łączy je z przemysłowymi ośrodkami zachodniej i południowej Europy.

Droga ekspresowa S3 o długości ok. 470 km długości połączy Świnoujście z Czechami na granicy w Lubawce. W tej chwili realizowany jest prawie 120 km odcinek z Nowej Soli przez Lubin, Legnicę, Jawor do Bolkowa. Cała inwestycja pochłonie prawie 3,2 mld zł. Planowane włączenie wszystkich fragmentów do ruchu nastąpi w 2018 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~asasseloo 2016-06-25

super, potrzeba tej S3 i niech szybko budują!!!!

~jumper 2016-06-23

Ot populizm... Ledwo DŚU na odcinek S3 do Lubawki wydali a tu huczne zapowiedzi ekspresowej obwodnicy Szczecina wraz z tunelem koło Polic. Ręce opadają. Gdyby nie fakt że ogłupiona piwskiem i telewizornią szara breja uwierzy w tą kiełbaskę - powiedziałbym że to większy ignorant niż jego poprzednicy z POPISU. Ale to mędrzec jest - obiecanki to podstawa sondaży pokazywanych w telewizorni dla brei która przy piwku zastanawia się co to są te procenty poparcia i dlaczego nie kopią. PS. No chyba, że to Niemcy nakazali wybudować tą drogę żeby turyści z Kraju Rad mieli łatwiejszy dostęp do wybrzeża na Ostpommern. Tak jak kazali odbudować S22 potrzebną tylko ichnim tirom do handlu z Rosją.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.