mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rzeszów inwestuje w drogi

Rzeszów inwestuje w drogi

Grudniowa aura sprzyja budowlańcom i drogowcom zaangażowanym w rzeszowskie inwestycje. W kilku punktach miasta prace idą pełną parą. Najwcześniej, bo do końca tego roku zakończy się przebicie pod Al. Powstańców Warszawy. Do maja ma być gotowy łącznik do autostrady.

Rzeszów inwestuje w drogi
Dobiega końca budowa tunelu pod Al. Powstańców Warszawy w Reszowie. W ten sposób zostanie zlikwidowane przejście dla pieszych przed zaporą, które było jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście. Teraz zarówno piesi, jak i rowerzyści będą mogli swobodnie poruszać się pod alejami. Po obydwu stronach przejścia zostały zbudowane zjazdy z alei. Inwestycja ta kosztowała ok. 4,5 mln zł, z czego 750 tyś zł pochodzi od inwestora, który buduje elektrownię wodną przy zaporze.

Prace trwają również na łączniku do autostrady – od ronda J. Kuronia w kierunku węzła Rzeszów – Wschód. To ponad 2-kilomwtrowy odcinek do granic miasta. Pozostałe 2 km buduje GDDKiA. Inwestycja miejska kosztuje ok. 80 mln zł, z czego 60 mln zł to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Obecnie trwają prace przy utwardzaniu nasypów nad wiaduktami. Położona została już pierwsza warstwa asfaltu na odcinku ok. 600 metrów. Całość prac ma się zakończyć do maja przyszłego roku.

Od kilku tygodni trwają prace przy przebudowie ul. Podkarpackiej. Prace rozpoczęły się od przekładania sieci podziemnych. Teraz drogowcy układają nowe krawężniki. Na odcinku od ul. Matuszczaka do ul. Poznańskiej ulica będzie mieć po trzy pasy ruchu. Na skrzyżowaniu Matuszczaka z Podkarpacką zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Wzdłuż ulicy będą biegły nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. Zamontowane zostanie również nowe oświetlenie. Nieznacznie przebudowane zostanie również skrzyżowanie Podkarpackiej z Al. Powstańców Warszawy. Z ul. Podkarpackiej w kierunku Batalionów Chłopskich będzie można skręcać z dwóch pasów. Podobnie jak z Alei Powstańców W-wy w Podkarpacką.

Cała inwestycja zakończy się pod koniec sierpnia 2012 r. i będzie kosztować ponad 20 mln zł. Blisko 80 procent tej kwoty stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~lekki 2011-12-28

skręt z dwóch pasów...OK...!!! ale miasto powinno naciskać na budowę "S-coś tam" na południe, zwłaszcza omijającego Boguchwałę - tylko to pomoże.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Adam i odpadający dach
Opel Adam i odpadający dach
Wszyscy właściciele Opla Adama z oknem dachowym odwiedzą w najbliższym czasie serwis. Producent ostrzega o usterce, która może spowodować odpadniecie dachu podczas jazdy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech