mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rzeszów nagrodzony za innowacyjnośc w transporcie

Rzeszów nagrodzony za innowacyjnośc w transporcie

Na I Forum Innowacji Transportowych rozdano Nagrody Innowacyjności w Transporcie. Nagrodzonych zostało 11 projektów komunikacji miejskiej z całego kraju.  Jednym z laureatów był Rzeszów. Otrzymał brązową statuetkę za projekt „Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic”, dofinansowany z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Organizator konkursu, czyli Centrum Innowacji Transportowych, docenił w rzeszowskim projekcie innowacyjne elementy techniczne i technologiczne.

Rzeszów nagrodzony za innowacyjnośc w transporcie
Do końca 2014 roku w stolicy Podkarpacia powstanie wielopoziomowy system zarządzania transportem publicznym. Wspomagać go będzie bezprzewodowa platforma teleinformatyczna. W mieście pojawi się sterowanie sygnalizacją świetlną i priorytety przejazdu dla autobusów. Dzięki nowemu systemowi kierowcy autobusów szybko dowiedzą się o zmieniających się warunkach na drodze, a pasażerowie na elektronicznych tablicach sprawdzą, który autobus nadjedzie jako pierwszy. Pojawią się też elektroniczne bilety. Na sprawniejsze zarządzanie ruchem pozwoli tzw. System Zarządzania Transportem Publicznym, który zlokalizuje położenie pojazdów w mieście i zliczy ilość pasażerów.

Jednocześnie Rzeszów wdraża System Obsługi Strefy Parkingowej, który pozwoli zarządzać płatną strefą parkingową. Jego elementem będą m. in. tablice wielofunkcyjne, które wyświetlą aktualną informację o ilości wolnych miejsc parkingowych.

Technologiczne aspekty, które zostały nagodzone statuetką Innowacyjność w transporcie, to tylko część zmian w rzeszowskiej komunikacji. Elementami projektu wartego ponad 415 mln zł są też: zakup 80 autobusów, ponad 8 km przebudowanych dróg, 6 km buspasów i modernizacja 11 skrzyżowań.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic