mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rzeszów nagrodzony za innowacyjnośc w transporcie

Rzeszów nagrodzony za innowacyjnośc w transporcie

Na I Forum Innowacji Transportowych rozdano Nagrody Innowacyjności w Transporcie. Nagrodzonych zostało 11 projektów komunikacji miejskiej z całego kraju.  Jednym z laureatów był Rzeszów. Otrzymał brązową statuetkę za projekt „Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic”, dofinansowany z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Organizator konkursu, czyli Centrum Innowacji Transportowych, docenił w rzeszowskim projekcie innowacyjne elementy techniczne i technologiczne.

Rzeszów nagrodzony za innowacyjnośc w transporcie
Do końca 2014 roku w stolicy Podkarpacia powstanie wielopoziomowy system zarządzania transportem publicznym. Wspomagać go będzie bezprzewodowa platforma teleinformatyczna. W mieście pojawi się sterowanie sygnalizacją świetlną i priorytety przejazdu dla autobusów. Dzięki nowemu systemowi kierowcy autobusów szybko dowiedzą się o zmieniających się warunkach na drodze, a pasażerowie na elektronicznych tablicach sprawdzą, który autobus nadjedzie jako pierwszy. Pojawią się też elektroniczne bilety. Na sprawniejsze zarządzanie ruchem pozwoli tzw. System Zarządzania Transportem Publicznym, który zlokalizuje położenie pojazdów w mieście i zliczy ilość pasażerów.

Jednocześnie Rzeszów wdraża System Obsługi Strefy Parkingowej, który pozwoli zarządzać płatną strefą parkingową. Jego elementem będą m. in. tablice wielofunkcyjne, które wyświetlą aktualną informację o ilości wolnych miejsc parkingowych.

Technologiczne aspekty, które zostały nagodzone statuetką Innowacyjność w transporcie, to tylko część zmian w rzeszowskiej komunikacji. Elementami projektu wartego ponad 415 mln zł są też: zakup 80 autobusów, ponad 8 km przebudowanych dróg, 6 km buspasów i modernizacja 11 skrzyżowań.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.