mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rzeszów: rusza remont wylotówki na Radom

Rzeszów: rusza remont wylotówki na Radom

Podpisano umowę na modernizację ponad 2 km odcinka ulicy Warszawskiej (DK 9) w Rzeszowie. Wartość kontraktu realizowanego przez firmę Skanska wyniesie ponad 7,2 mln zł.

Rzeszów: rusza remont wylotówki na Radom
Ulica Warszawska to fragment bardzo ruchliwej trasy łączącej Rzeszów z Radomiem (droga krajowa nr 9). Inwestycja obejmuje wymianę zniszczonej nawierzchni na nową, remont chodników oraz budowę ścieżki rowerowej. Prace remontowe potrwają do końca sierpnia br. Dzięki inwestycji znacznie poprawi się komfort jazdy, a nowa nawierzchnia asfaltowa będzie bardziej wytrzymała na powstawanie kolein i pęknięć.

„Modernizację 2,3 km odcinka ulicy Warszawskiej rozpoczniemy w ciągu najbliższych kilku dni. Prace zorganizujemy tak, aby utrzymać płynność ruchu w każdym kierunku oraz zminimalizować utrudnienia dla kierowców” – zapewnia Andrzej Świder, Menedżer Projektu, Skanska.

Skanska jest też wykonawcą największej obecnie drogowej inwestycji na Podkarpaciu – przebudowy 23 km drogi krajowej nr 4 pomiędzy Pilznem i Ropczycami. Wcześniej Skanska wybudowała także północną obwodnicę Rzeszowa oraz obwodnice Stalowej Woli i Pilzna.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Miss Tuning World Bodensee

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~a gdzie ci pisze o obwodnicy? 2009-05-13

mowa jest o wylotówce! obwodnice bedziecie miec autostradową

~rzeszowianka 2009-05-11

Ja też przegapiłam tą obwodnicę, ale może jest na papierze. Owszem w Rzeszowie buduje się sporo, ale galerii handlowych, a nie obwodnic.

~misiek 2009-05-11

kurcze mieszkam w Rzeszowie i tu żadnej północnej obwodnicy nie ma... jest w planach... to Skanska już ją wybudowała????...!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross