mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rzeszów: rusza remont wylotówki na Radom

Rzeszów: rusza remont wylotówki na Radom

Podpisano umowę na modernizację ponad 2 km odcinka ulicy Warszawskiej (DK 9) w Rzeszowie. Wartość kontraktu realizowanego przez firmę Skanska wyniesie ponad 7,2 mln zł.

Rzeszów: rusza remont wylotówki na Radom
Ulica Warszawska to fragment bardzo ruchliwej trasy łączącej Rzeszów z Radomiem (droga krajowa nr 9). Inwestycja obejmuje wymianę zniszczonej nawierzchni na nową, remont chodników oraz budowę ścieżki rowerowej. Prace remontowe potrwają do końca sierpnia br. Dzięki inwestycji znacznie poprawi się komfort jazdy, a nowa nawierzchnia asfaltowa będzie bardziej wytrzymała na powstawanie kolein i pęknięć.

„Modernizację 2,3 km odcinka ulicy Warszawskiej rozpoczniemy w ciągu najbliższych kilku dni. Prace zorganizujemy tak, aby utrzymać płynność ruchu w każdym kierunku oraz zminimalizować utrudnienia dla kierowców” – zapewnia Andrzej Świder, Menedżer Projektu, Skanska.

Skanska jest też wykonawcą największej obecnie drogowej inwestycji na Podkarpaciu – przebudowy 23 km drogi krajowej nr 4 pomiędzy Pilznem i Ropczycami. Wcześniej Skanska wybudowała także północną obwodnicę Rzeszowa oraz obwodnice Stalowej Woli i Pilzna.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~a gdzie ci pisze o obwodnicy? 2009-05-13

mowa jest o wylotówce! obwodnice bedziecie miec autostradową

~rzeszowianka 2009-05-11

Ja też przegapiłam tą obwodnicę, ale może jest na papierze. Owszem w Rzeszowie buduje się sporo, ale galerii handlowych, a nie obwodnic.

~misiek 2009-05-11

kurcze mieszkam w Rzeszowie i tu żadnej północnej obwodnicy nie ma... jest w planach... to Skanska już ją wybudowała????...!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic