mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rzeszowska w Dębicy będzie jak nowa

Rzeszowska w Dębicy będzie jak nowa

Rusza remont ulicy Rzeszowskiej w Dębicy. Na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy inwestycję wykona Skanska. Remont potrwa do końca wakacji.

Rzeszowska w Dębicy będzie jak nowa
Remont ul. Rzeszowskiej będzie kosztował prawie 2,3 mln zł brutto. Prace obejmą odcinek położony w ścisłym centrum Dębicy – od ul. Wielopolskiej do ronda na ul. Tysiąclecia, obejmujący 7 skrzyżowań, zjazdy do posesji i chodniki po obu stronach drogi.

Nowa nawierzchnia

Skanska wykona na ponad 1,2 km ul. Rzeszowskiej nową nawierzchnię drogi. Jezdnia zostanie poszerzona przy  skrzyżowaniu z ul. Robotniczą. Remont obejmie też skrzyżowania, zatoki autobusowe, krawężniki, zjazdy.

Przejazd ul. Rzeszowską usprawni nowa sygnalizacja świetlna z kamerami, która będzie sterować ruchem w zależności od jego natężenia. W ramach remontu powstaną nowe chodniki i miejsca parkingowe z kostki brukowej betonowej. Ul. Rzeszowska wzbogaci się też w pasy zieleni i klony kuliste. Skanska wykona nowe oznakowanie poziome i pionowe jezdni.

Utrudnienia dla kierowców

W związku z remontem ul. Rzeszowskiej koniecznie będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Część prac (wycinka drzew, regulacja studzienek, frezowanie nawierzchni, układanie warstwy wiążącej i wyrównawczej) będzie prowadzona przy ruchu wahadłowym. Na uniknięcie korków pozwolą zalecane objazdy wytyczone ulicami: Cmentarną, Tuwima, oraz Wielopolską, Poddęby, Strażacką  i Tysiąclecia.

Prace nocne

Najbardziej intensywne roboty, polegające na ułożeniu nowej nawierzchni jezdni, będą wymagały całkowitego zamknięcia ruchu na ul. Rzeszowskiej. Żeby te utrudnienia były jak najmniej uciążliwe dla kierowców, Skanska będzie układać nawierzchnię nocą. Objazdy dla kierowców będą w tym czasie wyznaczone ulicami: Strażacką, Poddęby, Tysiąclecia. Natomiast w trakcie układania nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Strażackiej i Rynek, ruch sterowany będzie ręcznie.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.