mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rzeszowskie wylotówki w przebudowie

Rzeszowskie wylotówki w przebudowie

W tym roku w Rzeszowie przebudowane będą ważne arterie drogowe: ul. Podkarpacka w ciągu drogi krajowej nr 9 i Lubelska w ciągu drogi krajowej nr 19.

Rzeszowskie wylotówki w przebudowie
Przebudowa ul. Podkarpackiej i Lubelskiej rozpoczęła się we wrześniu 2011 r., a zakończenie planowane jest na sierpień tego roku. Przebudowa ul. Podkarpackiej była pierwszą z dużych inwestycji drogowych wchodzących w skład zadań w ramach tzw. programu transportowego współfinansowanego z pieniędzy unijnych. Ulica zostanie poszerzona, wzmocniona, położona zostanie nowa nawierzchnia. Na odcinku od ul. Matuszczaka do Poznańskiej ulica będzie mieć po trzy pasy ruchu. Na skrzyżowaniu Matuszczaka z Podkarpacką zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Wzdłuż ulicy będą nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. Zamontowane zostanie również nowe oświetlenie i ekrany chroniące przed hałasem. Nieznacznie przebudowane zostanie również skrzyżowanie Podkarpackiej z Aleją Powstańców Warszawy. Z Podkarpackiej w kierunku Batalionów Chłopskich będzie można skręcać z dwóch pasów. Podobnie, jak z Alei Powstańców Warszawy w Podkarpacką. Koszt inwestycji to ponad 21 mln zł, z czego dofinansowanie unijne stanowi do 80 procent.

Kolejną dużą inwestycją drogową, która wchodzi w zakres programu transportowego współfinansowanego z funduszy unijnych jest przebudowa ul. Lubelskiej. Prace już się rozpoczęły. Prowadzi je portugalska firma Mota. Inwestycja planowana jest na dwa lata. Prace obejmą odcinek od skrzyżowania z al. Wyzwolenia do granicy miasta. Ulica na całym odcinku będzie mieć po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach. Powstaną ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie i nasadzenia drzew. Przebudowana zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniach. Wybudowane zostaną ekrany dźwiękochłonne. W pierwszej kolejności jednak zostanie przebudowana kanalizacja deszczowa i wodociągowa. Inwestycja będzie kosztować prawie 30 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Jedyne takie Ferrari

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.