mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rzeszowskie wylotówki w przebudowie

Rzeszowskie wylotówki w przebudowie

W tym roku w Rzeszowie przebudowane będą ważne arterie drogowe: ul. Podkarpacka w ciągu drogi krajowej nr 9 i Lubelska w ciągu drogi krajowej nr 19.

Rzeszowskie wylotówki w przebudowie
Przebudowa ul. Podkarpackiej i Lubelskiej rozpoczęła się we wrześniu 2011 r., a zakończenie planowane jest na sierpień tego roku. Przebudowa ul. Podkarpackiej była pierwszą z dużych inwestycji drogowych wchodzących w skład zadań w ramach tzw. programu transportowego współfinansowanego z pieniędzy unijnych. Ulica zostanie poszerzona, wzmocniona, położona zostanie nowa nawierzchnia. Na odcinku od ul. Matuszczaka do Poznańskiej ulica będzie mieć po trzy pasy ruchu. Na skrzyżowaniu Matuszczaka z Podkarpacką zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Wzdłuż ulicy będą nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. Zamontowane zostanie również nowe oświetlenie i ekrany chroniące przed hałasem. Nieznacznie przebudowane zostanie również skrzyżowanie Podkarpackiej z Aleją Powstańców Warszawy. Z Podkarpackiej w kierunku Batalionów Chłopskich będzie można skręcać z dwóch pasów. Podobnie, jak z Alei Powstańców Warszawy w Podkarpacką. Koszt inwestycji to ponad 21 mln zł, z czego dofinansowanie unijne stanowi do 80 procent.

Kolejną dużą inwestycją drogową, która wchodzi w zakres programu transportowego współfinansowanego z funduszy unijnych jest przebudowa ul. Lubelskiej. Prace już się rozpoczęły. Prowadzi je portugalska firma Mota. Inwestycja planowana jest na dwa lata. Prace obejmą odcinek od skrzyżowania z al. Wyzwolenia do granicy miasta. Ulica na całym odcinku będzie mieć po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach. Powstaną ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie i nasadzenia drzew. Przebudowana zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniach. Wybudowane zostaną ekrany dźwiękochłonne. W pierwszej kolejności jednak zostanie przebudowana kanalizacja deszczowa i wodociągowa. Inwestycja będzie kosztować prawie 30 mln zł.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Mirai z zasięgiem 1000 km
Toyota Mirai z zasięgiem 1000 km
Toyota Mirai to pierwszy tak powszechnie dostępny samochód z napędem elektrycznym, zasilanym ogniwami wodorowymi. Producent zapowiada, że już niedługo auto będzie mogło pokonać 1000 km na jednym baku.