mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Wcześniejszy przetarg na realizację ten inwestycji został unieważniony z powodu braku pieniędzy. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ) dla S10 Bydgoszcz – Toruń. Otwiera to ponownie drogę do realizacji inwestycji.

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg
GDDKiA w Bydgoszczy ogłosiła 12 sierpnia 2016 roku przetarg na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S10 na odcinku BydgoszczToruń.

Budowa drogi ekspresowej S10 łączącej Toruń z Bydgoszczą zapisano w Programie Budowy Dróg krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Przewidywana długość tego odcinka to 50,4 km. Droga ekspresowa w tym miejscu będzie stanowić uzupełnienie transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Docelowo połączy zespół portów morskich Szczecin-Świnoujście z Bydgoszczą, Toruniem oraz Warszawą. Dzięki temu będzie to jedna z głównych dróg o podstawowym znaczeniu dla gospodarki całego kraju.
Póki co na drodze, która zmierza do budowy S10 wykonano Studium Korytarzowe. Jest to element wyjściowy do opracowania Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego.

Dokumenty pozwolą uściślić zakres rzeczowy i finansowy inwestycji, a także umożliwią uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. To pozwoli przejść do kolejnego etapu inwestycji. Po cyklu przygotowań zadanie trafi do realizacji w systemie "Projektuj i Buduj".

- Wysokie zainteresowanie przebiegiem drogi ekspresowej S10 wyrażone zostało bardzo dużą ilością złożonych wniosków w ramach spotkań konsultacyjnych. Wnioski lokalnych społeczności, samorządów i instytucji zgłoszone do przygotowywanych przez GDDKiA rozwiązań, zostaną w miarę możliwości uwzględnione w zleconym do opracowania STEŚ – mówią przedstawiciele bydgoskiego GDDKiA.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

Jotgie 2016-08-26

10 lat zanim zostanie wybudowana... szok! Liczyłem na dużo szybciej! A tak mi tego odcinka brakuje!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?