mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

Drogowcy rozstrzygnęli przetarg na wykonanie koncepcji programowej drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Wygrała firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. z ceną 3,3 mln zł.

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu
W przetargu oprócz ceny przyjęto jeszcze drugie kryterium oceny ofert, czyli doświadczenie zespołu projektowego, którego waga wynosi 40 proc. Firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. zdobyła w tym kryterium 25 punktów, co przeważyło o zwycięstwie tej oferty.

Po podpisaniu umowy wykonawca ma 15 miesięcy na zrealizowanie koncepcji programowej budowy, a po zakończeniu  będzie możliwe ogłoszenie przetargu na realizację zadania w systemie „projektuj i buduj”, czyli w drugiej połowie 2018 roku.

Droga S16 to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur na linii wschód – zachód. Inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi. Projektowana trasa będzie miała długość 19,7 km - 15,6 km w ciągu S16 oraz 4,1 km w ciągu dk 59 (obwodnica Mrągowa). Nowa trasa będzie przebiegać w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo. Ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej.
Na odcinku S16 droga będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej 59 będzie to droga o przekroju jednojezdniowym, dwu lub trzypasowym (1x2 lub 2+1).

Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo. Docelowo nowa trasa połączy drogę ekspresową S19 w Białymstoku z S61 w Ełku, a następnie drogę S51 w Olsztynie. Będzie też uzupełnieniem międzynarodowej trasy via Carpatia.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.