mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S16 bliżej Grudziądza

S16 bliżej Grudziądza

W Gierzwałdzie koło Olsztyna miało miejsce walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Szesnastka, walczącego o przekształcenie krajowej szesnastki w drogę ekspresową. Podczas spotkania złożono wniosek o wydłużenie planowanej trasy do Ostródy.

S16 bliżej Grudziądza
3 grudnia bieżącego roku w Gierzwałdzie koło Olsztyna odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Szesnastka, które łączy samorządy wszystkich gmin leżących wzdłuż drogi krajowej nr 16, we wspólnym działaniu na rzecz przekształcenia jej w trasę szybkiego ruchu. Na walnym zgromadzeniu wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora złożył wniosek o zmianę zakresu prac na odcinku drogi od Ełku do Olsztyna. Propozycja dotyczyła wydłużenia tej trasy do Ostródy.
 
Według Marka Sikory pozwoliłoby to na lepsze wykorzystanie środków unijnych przeznaczonych na budowę S16, a uwzględnienie tej propozycji w dokumentacji technicznej przybliżyłoby trasę o następnych kilka kilometrów do Grudziądza i wzmocniłoby rangę grudziądzkiej Trasy Średnicowej. Wniosek spotkał się z aprobatą członków Stowarzyszenia. W tej chwili wszystko zależy już od władz centralnych.

Stowarzyszenie Szesnastka skupia powiaty: ełcki, mrągowski, olsztyński, ostródzki, piski, oraz gminy i miasta: Barczewo, Biskupiec, Ełk, Gietrzwałd, Grudziądz, Iława, Kisielice, Łasin, Mrągowo, Orzysz, Ostróda. Jego członkowie spotykają się systematycznie, by lobbować na rzecz wyremontowania i przebudowy drogi krajowej nr 16, będącej główną arterią komunikacyjną Polski północno-wschodniej. Obecnie stan tej trasy pozostawia wiele do życzenia. Droga jest na ogół wąska, kręta, dziurawa, z gęsto poustawianymi znakami ograniczenia prędkości. Szesnastka na wielu odcinkach nie spełnia nawet wymagań drogi krajowej.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych podaje informację, że droga krajowa nr 16, która jest głównym szlakiem komunikacyjnym na Mazurach, zostanie rozbudowana w latach 2011 - 2015. Na remont drogi potrzeba około 3 mld zł.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Alfista 2008-12-13

Ja też popieram stowarzyszenie gorących szesnastek :D

~Andrzej 2008-12-12

Popieram postulaty stowarzyszenia. Warmia-Mazury to dziura na mapie drogowej Polski. Czwarty swiat i postrach dla przyjezdnych. Szestnastka - polamany kregoslup regionu - powinna byc droga eksresowa. Bedzie wtedy szlakiem tranzytowym dla jadacych z polnocy przyszla Via Baltica w strone Poznania i dalej na zachod.

~romek 2008-12-12

Stowarzyszenie szesnastka to hyba chodzi o młode laski

~remas 2008-12-12

"Droga jest na ogół wąska, kręta, dziurawa, z gęsto poustawianymi znakami ograniczenia prędkości. Szesnastka na wielu odcinkach nie spełnia nawet wymagań drogi krajowej" >> mnóstwo kilometrów dróg krajowym tak wygląda w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando