mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S17 dłuższa o nowe kilometry

S17 dłuższa o nowe kilometry

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lublinie podpisał pozwolenie na użytkowanie 12,1 kilometrowego odcinka S17 od Lublina do obwodnicy Piask. Kolejne 4,2 km S17 to odcinek obwodnicy Piask, który został dostosowany do parametrów drogi ekspresowej.

S17 dłuższa o nowe kilometry

Odsłonięto już znaki z białym samochodzikiem na niebieskim tle. W efekcie kierowcy mają do dyspozycji łącznie nieco ponad 40 kilometrów S17, a w realizacji są jeszcze trzy kolejne odcinki S17 o łącznej długości blisko 31 km.

Odcinek drogi ekspresowej S17 od Lublina do Piask to dawna droga krajowa, która została gruntownie przebudowana kosztem ok. 400 mln zł. Zmodernizowano wylot drogi krajowej z Lublina na długości 1,7 km, a kolejne 12,1 rozbudowano do parametrów drogi ekspresowej. Powstał nowy dojazd do Świdnika oraz drogi zbiorcze do obsługi ruchu lokalnego o łącznej długości 33 km. Prace obejmowały także budowę 15 obiektów inżynieryjnych (czterech mostów, pięciu wiaduktów, sześciu kładek dla pieszych) oraz przebudowę trzech istniejących mostów. Na skrzyżowaniu dawnej DK12/17 z ul. Kusocińskiego powstał węzeł Świdnik umożliwiający dojazd do tego miasta od strony południowej. Umowę na realizację prac podpisano w listopadzie 2010 r.

Obwodnicę Piask, którą oddano do użytku w 2004 roku, dostosowano do parametrów trasy ekspresowej. Wzdłuż drogi zamontowano ogrodzenie takie jak na wcześniejszym odcinku, wymieniono warstwę ścieralną nawierzchni, oznakowanie poziome i pionowe. Jadąc od strony Lublina kierowcy na węźle Piaski Zachód mogą zjechać z drogi ekspresowej docierając do okolicznych miejscowości, a na kolejnym węźle Piaski Wschód wybrać kierunek na Chełm i przejście graniczne z Ukrainą w Dorohusku (DK12) lub na Zamość i przejście w Hrebennem (DK17).


Kierowcy korzystają już z 24-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 od węzła Kurów Zachód do węzła Jastków. Kolejny fragment trasy pomiędzy węzłami Jastków i Lublin Sławinek zostanie oddany do ruchu jesienią br. Z obwodnicy Lublina, czyli następnych dwóch odcinków S17 pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Lublin Rudnik oraz Lublin Rudnik i Lublin Felin, kierowcy skorzystają w I kwartale przyszłego roku.

 

Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~jumper 2013-07-13

Nie narzekaj - na S17 przynajmniej jest duża szansa na to, że budowę zakończy ten, który ją zaczął. Niestety w Polsce - kraju poronionego prawa z kryterium najniższej ceny - żadna budowa nie jest "pewna" terminu. Z jednej strony słabo, bo co chwilę ktoś się wycofuje z budowy co oznacza oddanie do użytku +2 lata, z drugiej zaś strony cieszę się, że Polska okazała się nie być krajem, który można skubać na każdej budowie wygrywając najniższą ceną a potem pisząc odwołania i skargi o "jeszcze kilka milionów" bo niedoszacowano w ofercie tego czy tamtego [Chińczycy, Iralndczycy i inne wielkie firmy-śmieci SA]

~kierowca z bombowca 2013-07-13

A wszystkie odcinki miały być gotowe do końca roku. Jak zwykle obsuwa...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.