mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

S19 - trwają intensywne prace
Jerzy Szmit poinformował podczas konferencji prasowej, że to ważna informacja nie tylko dla wschodniej części Polski, ale przede wszystkim dla całego kraju. Ministerstwo podpisało skierowanie do drugiego etapu przetargu ważnej części Via Carpatii, łączącej Lublin z Kraśnikiem.


W drugim etapie postępowania przetargowego chodzi o odcinki: Lublin - Niedrzwica Duża (ok. 12 km), Niedrzwica Duża - Kraśnik Północ (20,5 km) i obwodnicę Kraśnika (9,6 km). Minister zapowiada, że do końca roku zostanie wyłoniony wykonawca, a umowa zakłada prace, które potrwają ok. 36 miesięcy.

Żeby przyspieszyć prace nad tym odcinkiem, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisze decyzję o powołaniu specjalnego zespołu razem z GDDKiA i resortem infrastruktury, którego zadaniem będzie nadzorowanie prac przy Via Carpatii na całym odcinku w Polsce. 

Ostatnie programy realizacyjne podpisano 18 maja i obecnie cała droga jest w fizycznej realizacji lub w przetargach. Przy okazji podpisano decyzje, które dotyczą rozpoczęcia lub wzmocnienia prac przygotowawczych na pozostałych odcinkach, szczególnie między Białymstokiem a Lublinem.

Według obietnicy polityków, w ciągu 34-36 miesięcy będzie można przejechać nowym fragmentem drogi S19 o długości 42 kilometrów w kierunku Rzeszowa.


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW X3 - polski cennik jest już dostępny
BMW X3 - polski cennik jest już dostępny
Polski importer opublikował cennik BMW X3. Kolejne wcielenie BMW X3 funkcjonuje na rynku pod oznaczeniem kodowym G01.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic