mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S1 Pyrzowice-Podwarpie - rozstrzygnięcie pierwszego etapu

S1 Pyrzowice-Podwarpie - rozstrzygnięcie pierwszego etapu

Rozstrzygnięto pierwszy etap postępowania przetargowego na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku od węzła Lotnisko do Podwarpia.

S1 Pyrzowice-Podwarpie - rozstrzygnięcie pierwszego etapu

Nowy fragment drogi będzie miał 9,722 km długości (odc. S1 Pyrzowice – Podwarpie III etap z wyłączeniem odcinka I węzeł Pyrzowice węzeł Lotnisko). W pierwszym etapie dokonywano oceny wniosków pod kątem spełniania warunków udziału w postępowaniu przez wykonawców oraz weryfikacji ich rzetelności, kwalifikacji i doświadczenia.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych dwudziestu wykonawców. W postępowaniu zostały przyjęte trzy kryteria oceny ofert tj.: cena, termin wykonania oraz okres gwarancji jakości. Zamówienie przewidziano do realizacji w formule „Buduj”, co oznacza, że wykonawca nie będzie musiał martwić się o projekty i pozwolenia.

Zrealizowanie dobudowy drugiej jezdni do istniejącego przekroju jednojezdniowego stanowić będzie uciąglenie drogi ekspresowej S1 o przekroju dwujezdniowym.

Droga S1 stanowi ważne połączenie w sieci drogowej Polski południowej (Pyrzowice – Cieszyn), jak również w VI Europejskim Korytarzu Transportowym.

 

 


Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~warszawiak 2016-04-07

Wybudowanie drugiej jezdni na omawianym odcinku jest konieczne, ale to niestety za mało. Pomijam już taki "drobiazg", jak S1 Mysłowice-Bielsko Biała, ale dawno powinien być przebudowany odcinek DK1 na S1 pomiędzy węzłami "Podwarpie" i "Pogoria". To niecałe siedem km i nie wiem na co się jeszcze czeka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.