mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S1 Pyrzowice-Podwarpie - rozstrzygnięcie pierwszego etapu

S1 Pyrzowice-Podwarpie - rozstrzygnięcie pierwszego etapu

Rozstrzygnięto pierwszy etap postępowania przetargowego na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku od węzła Lotnisko do Podwarpia.

S1 Pyrzowice-Podwarpie - rozstrzygnięcie pierwszego etapu

Nowy fragment drogi będzie miał 9,722 km długości (odc. S1 Pyrzowice – Podwarpie III etap z wyłączeniem odcinka I węzeł Pyrzowice węzeł Lotnisko). W pierwszym etapie dokonywano oceny wniosków pod kątem spełniania warunków udziału w postępowaniu przez wykonawców oraz weryfikacji ich rzetelności, kwalifikacji i doświadczenia.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych dwudziestu wykonawców. W postępowaniu zostały przyjęte trzy kryteria oceny ofert tj.: cena, termin wykonania oraz okres gwarancji jakości. Zamówienie przewidziano do realizacji w formule „Buduj”, co oznacza, że wykonawca nie będzie musiał martwić się o projekty i pozwolenia.

Zrealizowanie dobudowy drugiej jezdni do istniejącego przekroju jednojezdniowego stanowić będzie uciąglenie drogi ekspresowej S1 o przekroju dwujezdniowym.

Droga S1 stanowi ważne połączenie w sieci drogowej Polski południowej (Pyrzowice – Cieszyn), jak również w VI Europejskim Korytarzu Transportowym.

 

 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~warszawiak 2016-04-07

Wybudowanie drugiej jezdni na omawianym odcinku jest konieczne, ale to niestety za mało. Pomijam już taki "drobiazg", jak S1 Mysłowice-Bielsko Biała, ale dawno powinien być przebudowany odcinek DK1 na S1 pomiędzy węzłami "Podwarpie" i "Pogoria". To niecałe siedem km i nie wiem na co się jeszcze czeka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic