mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S1 Pyrzowice-Podwarpie - rozstrzygnięcie pierwszego etapu

S1 Pyrzowice-Podwarpie - rozstrzygnięcie pierwszego etapu

Rozstrzygnięto pierwszy etap postępowania przetargowego na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku od węzła Lotnisko do Podwarpia.

S1 Pyrzowice-Podwarpie - rozstrzygnięcie pierwszego etapu

Nowy fragment drogi będzie miał 9,722 km długości (odc. S1 Pyrzowice – Podwarpie III etap z wyłączeniem odcinka I węzeł Pyrzowice węzeł Lotnisko). W pierwszym etapie dokonywano oceny wniosków pod kątem spełniania warunków udziału w postępowaniu przez wykonawców oraz weryfikacji ich rzetelności, kwalifikacji i doświadczenia.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych dwudziestu wykonawców. W postępowaniu zostały przyjęte trzy kryteria oceny ofert tj.: cena, termin wykonania oraz okres gwarancji jakości. Zamówienie przewidziano do realizacji w formule „Buduj”, co oznacza, że wykonawca nie będzie musiał martwić się o projekty i pozwolenia.

Zrealizowanie dobudowy drugiej jezdni do istniejącego przekroju jednojezdniowego stanowić będzie uciąglenie drogi ekspresowej S1 o przekroju dwujezdniowym.

Droga S1 stanowi ważne połączenie w sieci drogowej Polski południowej (Pyrzowice – Cieszyn), jak również w VI Europejskim Korytarzu Transportowym.

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Polskie drogi 2017-07-14

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~warszawiak 2016-04-07

Wybudowanie drugiej jezdni na omawianym odcinku jest konieczne, ale to niestety za mało. Pomijam już taki "drobiazg", jak S1 Mysłowice-Bielsko Biała, ale dawno powinien być przebudowany odcinek DK1 na S1 pomiędzy węzłami "Podwarpie" i "Pogoria". To niecałe siedem km i nie wiem na co się jeszcze czeka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman