mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 Gorzów – Międzyrzecz czeka na wykonawcę

S3 Gorzów – Międzyrzecz czeka na wykonawcę

15 marca br. otwarto oferty  w przetargu na budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku Gorzów Wlkp. – Międzyrzecz.  Łącznie wpłynęło 19 ofert. Wyłonienie wykonawców dla poszczególnych odcinków i podpisanie umów planowane jest na czerwiec br., a zakończenie robót na połowę 2014 r. 

S3 Gorzów – Międzyrzecz czeka na wykonawcę
Dla dwóch odcinków łącznie wpłynęło 19 ofert:
  • 9 ofert dla odcinka 1 od Skwierzyny do Międzyrzecza łącznie z obwodnicą Skwierzyny,
  • 10 ofert dla odcinka 2 od Gorzowa do Skwierzyny.

Najtańszą propozycję budowy odcinka 1 złożyła firma Strabag na kwotę prawie 425 mln zł. Najdroższa z ofert dla tego odcinka została złożona przez konsorcjum z liderem - JOHANN BUNTE Bauunternehmung wynosiła ponad 633 mln zł.

Dla odcinka 2 najmniejszy koszt budowy zaproponowało Konsorcjum: Lider- Mota - Engil Central Europe – prawie 336,5 mln zł. Najdroższa oferta w wysokości ponad 453 mln zł, wpłynęła od Konsorcjum: Lider- MOSTOSTAL  Warszawa S.A.

Obecnie w realizacji jest odcinek od Międzyrzecza do Sulechowa, którego oddanie do użytku planowane jest na połowę 2013 r.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

~jac 2011-03-18

raz jeden widzę że najdroższy jest przy okazji i najmniej solidnym. Mostostal Warszawa został już pognany z budowy stadionu we Wrocławiu i z budowy jednej z obwodnic. Ciekawe z czego ta firma żyje?

~Horacy 2011-03-16

Oby sie nie powtorzyl ten slawetny scenariusz "Brzesko - Wierzchoslawice". To byla niby ze najkorzystniejsza oferta, ale wiemy przeciez, jak to sie zakonczylo. Czemu nie stawia Generalna Dyrekcja na wiecej rozsadku i gospodarnosci, czy to nie aby byla zbytnia chciwosc i zachlannosc ? Zbytnia taniocha moze wyjsc na tandetny i bylejaki produkt. Nie wiem, czy na tym polega dobra gospodarnosc.

~... 2011-03-16

I znowu niezrozumiale kryteria: KTO TANIEJ!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.