mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 Gorzów – Międzyrzecz czeka na wykonawcę

S3 Gorzów – Międzyrzecz czeka na wykonawcę

15 marca br. otwarto oferty  w przetargu na budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku Gorzów Wlkp. – Międzyrzecz.  Łącznie wpłynęło 19 ofert. Wyłonienie wykonawców dla poszczególnych odcinków i podpisanie umów planowane jest na czerwiec br., a zakończenie robót na połowę 2014 r. 

S3 Gorzów – Międzyrzecz czeka na wykonawcę
Dla dwóch odcinków łącznie wpłynęło 19 ofert:
  • 9 ofert dla odcinka 1 od Skwierzyny do Międzyrzecza łącznie z obwodnicą Skwierzyny,
  • 10 ofert dla odcinka 2 od Gorzowa do Skwierzyny.

Najtańszą propozycję budowy odcinka 1 złożyła firma Strabag na kwotę prawie 425 mln zł. Najdroższa z ofert dla tego odcinka została złożona przez konsorcjum z liderem - JOHANN BUNTE Bauunternehmung wynosiła ponad 633 mln zł.

Dla odcinka 2 najmniejszy koszt budowy zaproponowało Konsorcjum: Lider- Mota - Engil Central Europe – prawie 336,5 mln zł. Najdroższa oferta w wysokości ponad 453 mln zł, wpłynęła od Konsorcjum: Lider- MOSTOSTAL  Warszawa S.A.

Obecnie w realizacji jest odcinek od Międzyrzecza do Sulechowa, którego oddanie do użytku planowane jest na połowę 2013 r.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~jac 2011-03-18

raz jeden widzę że najdroższy jest przy okazji i najmniej solidnym. Mostostal Warszawa został już pognany z budowy stadionu we Wrocławiu i z budowy jednej z obwodnic. Ciekawe z czego ta firma żyje?

~Horacy 2011-03-16

Oby sie nie powtorzyl ten slawetny scenariusz "Brzesko - Wierzchoslawice". To byla niby ze najkorzystniejsza oferta, ale wiemy przeciez, jak to sie zakonczylo. Czemu nie stawia Generalna Dyrekcja na wiecej rozsadku i gospodarnosci, czy to nie aby byla zbytnia chciwosc i zachlannosc ? Zbytnia taniocha moze wyjsc na tandetny i bylejaki produkt. Nie wiem, czy na tym polega dobra gospodarnosc.

~... 2011-03-16

I znowu niezrozumiale kryteria: KTO TANIEJ!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.