mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 Legnica-Bolków: otwarcie ofert

S3 Legnica-Bolków: otwarcie ofert

Poznaliśmy chętnych na wybudowanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S3 w województwie dolnośląskim, które połączą Legnicę z Bolkowem.

S3 Legnica-Bolków: otwarcie ofert
Zadanie dotyczące wybudowania drogi ekspresowej S3 pomiędzy Legnicą i Bolkowem zostało podzielone na dwie części. Pierwszy odcinek - od węzła Legnica II (bez węzła) do węzła Jawor (z węzłem) - wynosi ok. 19,7 km. Drugi za - od węzła Jawor do węzła Bolków (z węzłem) - będzie miał długość 16,1 km.

Na realizację zadania od Legnicy do Jawora złożonych zostało dziewięć ofert. Najtańszą ofertę na kwotę ok. 295,6 mln zł. złożyło konsorcjum firm Eurovia Polska i Warbud. Najdroższa oferta złożona przez konsorcjum firm M-Silnice i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" opiewa na kwotę 726,6 mln zł.

Na realizację zadania drugiego złożonych zostało 6 ofert. Najtańszą ofertę na kwotę ok. 322,9 mln zł złożyła firma Mota-Engil. Najdroższa oferta złożona przez Impresa Pizzarotti opiewa na kwotę ok. 425,6 mln zł.

36-kilometrowy odcinek od Legnicy do Bolkowa to kolejna inwestycja, która zostanie zrealizowana w ramach budowy drogi ekspresowej S3.W ramach inwestycji planowana jest budowa dwujezdniowej drogi o pełnych parametrach trasy ekspresowej, a także budowa czterech węzłów drogowych: Jawor (połączenie S3 z droga krajową nr 3), Jawor II (połączenie S3 z droga wojewódzką nr 374), Paszowice (połączenie S3 z droga krajową nr 3) i Bolków (połączenie S3 z droga krajową nr 5). Oprócz tego powstanie dwudzieścia pięć obiektów inżynierskich, w tym wiadukty i mosty w ciągu drogi ekspresowej oraz w ciągu przebudowywanych dróg poprzecznych, Miejsca Obsługi Podróżnych Jawor (po obu stronach S3) oraz inne niezbędne urządzenia i elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska.

Termin realizacji inwestycji to 30-33 miesiące od daty podpisania umowy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2018 roku.

Droga ekspresowa S3 położona jest w uzupełniającym korytarzu TINA łączącym wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy, następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica).

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.