mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 czeka na budowę

S3 czeka na budowę

Minister Transportu zapowiedział, że w tym tygodniu rząd zakończy prace nad załącznikiem nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych, który zapewni powstanie w najbliższych latach ponad 700 km nowych dróg ekspresowych. W załączniku tym ujęty jest dalszy rozwój S3 na południe kraju – od Sulechowa do Legnicy, a potem z Legnicy do Lubawki.

S3 czeka na budowę
- W przyszłym tygodniu na Radzie Ministrów ten załącznik powinien się pojawić, czekamy wyłącznie na decyzję Rady Ministrów, trwają ostatnie uzgodnienia z Ministrem Finansów. Mówimy o sprawie niebagatelnej, to jest ponad 50 przetargów za ponad 30 mld zł, ponad 700 km nowych dróg ekspresowych - powiedział minister.

W ostatnich dniach otwarto odcinek drogi ekspresowej S3 w. Jordanowo - Świebodzin Północ. Jego połączenie z autostradą A2 zmieni sytuację komunikacyjną w tym regionie, umożliwi szybkie skomunikowanie zachodu z północą kraju, co ma duże znaczenie dla portów Szczecin – Świnoujście.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-06

Ty piszesz o drodze Goleniów-Świnoujście. Tam już jest obwodnica Miękowa, czyli ekspresówka jest dłuższa o ladnych parę kilometrów za Goleniowem, a poza tym obwodnica Ostromic, Parłówka i Troszyna, oraz jednojezdniowe ominięcie Wolina, a potem Dargobądza i potem Międzyzdrojów. Największym skandalem jest wieloletni, wykonywany po kawałeczku remont A6 od Kijewa do Rzęśnicy. Niedawno skończono przebudowę całych 2-ch km do przyszłego węzła "Tczewska", zostawiadając nie wiadomo dlaczego na odcinku ok. kilometra betonowe schody przy węźle "Kijewo". Nie mogę zrozumieć, dlaczego od razu nie można przebudować całego 9-cio kilometrowego "ogromnego" odcinka A6 od Kijewa do Rzęśnicy, oczywiście z węzłami.

~Żubr 2013-06-06

To dobrze, że budowa S-3 będzie kontynuowana na południe. Ale dlaczego tak cicho o odcinku Goleniów - Świnoujście. Tam jest i bedzie jeszcze wieksze "wąskie gardło". Czas przyspieszyc przebudowe tego odcinka. Nowe inwestycje, z których będą wywozone niebezpiecze ładunki, wymagaja pilnych inwestycji drogowych.

~warszawiak 2013-05-29

I jeszcze jedno apropo Nowaka. Nie jest normalne, jak minister transportu otwiera z hukiem całe 5,5 km nowej drogi i jeszcze ogłasza to za wielki sukces.

~warszawiak 2013-05-29

@ astrolog: Niewiele obchodzą mnie zegarki Nowaka, mnie chodzi o budowę dróg. A dotrzymywanie terminów ich otwierania w ostatnich latach jest kompromitujące. Fatalna organizacja i kretyńskie tłumaczenia typu: w zimie był mróz i padal śnieg, a latem deszcz itp sa na porzadku dziennym. I ogromne pieniądze unijne niewiele tu pomagają. Sam piszesz, ze syf był i jest na wielu inwestycjach. To czyja to wina? Zresztą ja nie czepiam się tylko obecnej ekipy, tylko wszystkich razem wziętych, np dlaczego od razu na wymienionych w moim poprzednim poście odcinkach S3 w nie zbudowano od razu dwóch jezdni? Do dziś pozostają tam waskie gardła i będą uwierać jeszcze co najmniej parę lat. A to, że droga kiedyś wreszcie będzie skończona, to oczywistość, ale mnie jednak sprawie różnicę, czy za 2, czy za 3, czy za 10 lat. Po co są w takim razie jakieś terminy i okresy budowy? Przecież im dłużej danej drogi nie będzie, tym dłużej korki gdzie indziej, męczarnie kierowców, straty czasu, paliwa, czyli całej gospodarki i oczywiście wiecej wypadków, a co za tym idzie: więcej niestety też rannych i zabitych.

~astrolog 2013-05-29

Wiec nie pluj tak bezrefeksyjnie na Gdake i Nowaka.Mafia chciala udupic Nowaka przypieprzajac sie do jego zegarka wartego kilka tysiecy zlotych, bo ich pogonil z przekretu, ktory szykowali kupujac dziennikarzy z Wprost. Wystarczy ze jakis palant napisze, ze Nowak jest zlodziej i juz publika sie cieszy. Zgadzam sie z pol. obw. Warszawy jest straszny syf, ale tak samo bylo z zachodnia obw. Warszawy i dziesiatkami innych inwestycji. W koncu ta S2 bedzie zbudowana i zostanie. Nikt wtedy nie bedzie pamietal, czy bylo czy nie bylo opoznienie. Droga zostanie na pokolenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.