mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > S3 czeka na budowę

S3 czeka na budowę

Minister Transportu zapowiedział, że w tym tygodniu rząd zakończy prace nad załącznikiem nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych, który zapewni powstanie w najbliższych latach ponad 700 km nowych dróg ekspresowych. W załączniku tym ujęty jest dalszy rozwój S3 na południe kraju – od Sulechowa do Legnicy, a potem z Legnicy do Lubawki.

S3 czeka na budowę
- W przyszłym tygodniu na Radzie Ministrów ten załącznik powinien się pojawić, czekamy wyłącznie na decyzję Rady Ministrów, trwają ostatnie uzgodnienia z Ministrem Finansów. Mówimy o sprawie niebagatelnej, to jest ponad 50 przetargów za ponad 30 mld zł, ponad 700 km nowych dróg ekspresowych - powiedział minister.

W ostatnich dniach otwarto odcinek drogi ekspresowej S3 w. Jordanowo - Świebodzin Północ. Jego połączenie z autostradą A2 zmieni sytuację komunikacyjną w tym regionie, umożliwi szybkie skomunikowanie zachodu z północą kraju, co ma duże znaczenie dla portów Szczecin – Świnoujście.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-06

Ty piszesz o drodze Goleniów-Świnoujście. Tam już jest obwodnica Miękowa, czyli ekspresówka jest dłuższa o ladnych parę kilometrów za Goleniowem, a poza tym obwodnica Ostromic, Parłówka i Troszyna, oraz jednojezdniowe ominięcie Wolina, a potem Dargobądza i potem Międzyzdrojów. Największym skandalem jest wieloletni, wykonywany po kawałeczku remont A6 od Kijewa do Rzęśnicy. Niedawno skończono przebudowę całych 2-ch km do przyszłego węzła "Tczewska", zostawiadając nie wiadomo dlaczego na odcinku ok. kilometra betonowe schody przy węźle "Kijewo". Nie mogę zrozumieć, dlaczego od razu nie można przebudować całego 9-cio kilometrowego "ogromnego" odcinka A6 od Kijewa do Rzęśnicy, oczywiście z węzłami.

~Żubr 2013-06-06

To dobrze, że budowa S-3 będzie kontynuowana na południe. Ale dlaczego tak cicho o odcinku Goleniów - Świnoujście. Tam jest i bedzie jeszcze wieksze "wąskie gardło". Czas przyspieszyc przebudowe tego odcinka. Nowe inwestycje, z których będą wywozone niebezpiecze ładunki, wymagaja pilnych inwestycji drogowych.

~warszawiak 2013-05-29

I jeszcze jedno apropo Nowaka. Nie jest normalne, jak minister transportu otwiera z hukiem całe 5,5 km nowej drogi i jeszcze ogłasza to za wielki sukces.

~warszawiak 2013-05-29

@ astrolog: Niewiele obchodzą mnie zegarki Nowaka, mnie chodzi o budowę dróg. A dotrzymywanie terminów ich otwierania w ostatnich latach jest kompromitujące. Fatalna organizacja i kretyńskie tłumaczenia typu: w zimie był mróz i padal śnieg, a latem deszcz itp sa na porzadku dziennym. I ogromne pieniądze unijne niewiele tu pomagają. Sam piszesz, ze syf był i jest na wielu inwestycjach. To czyja to wina? Zresztą ja nie czepiam się tylko obecnej ekipy, tylko wszystkich razem wziętych, np dlaczego od razu na wymienionych w moim poprzednim poście odcinkach S3 w nie zbudowano od razu dwóch jezdni? Do dziś pozostają tam waskie gardła i będą uwierać jeszcze co najmniej parę lat. A to, że droga kiedyś wreszcie będzie skończona, to oczywistość, ale mnie jednak sprawie różnicę, czy za 2, czy za 3, czy za 10 lat. Po co są w takim razie jakieś terminy i okresy budowy? Przecież im dłużej danej drogi nie będzie, tym dłużej korki gdzie indziej, męczarnie kierowców, straty czasu, paliwa, czyli całej gospodarki i oczywiście wiecej wypadków, a co za tym idzie: więcej niestety też rannych i zabitych.

~astrolog 2013-05-29

Wiec nie pluj tak bezrefeksyjnie na Gdake i Nowaka.Mafia chciala udupic Nowaka przypieprzajac sie do jego zegarka wartego kilka tysiecy zlotych, bo ich pogonil z przekretu, ktory szykowali kupujac dziennikarzy z Wprost. Wystarczy ze jakis palant napisze, ze Nowak jest zlodziej i juz publika sie cieszy. Zgadzam sie z pol. obw. Warszawy jest straszny syf, ale tak samo bylo z zachodnia obw. Warszawy i dziesiatkami innych inwestycji. W koncu ta S2 bedzie zbudowana i zostanie. Nikt wtedy nie bedzie pamietal, czy bylo czy nie bylo opoznienie. Droga zostanie na pokolenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.